MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Det är vi som du ser i listan nedan som arbetar på programmet.
Vill du kontakta oss, vänligen ring det telefonnummer som står angivet eller klicka på namnet för att sända ett meddelande till den personen.

Vi ingår i arbetslaget Samhällsvetenskapsprogrammet- Beteendevetare


Brita.Beijar@eskilstuna.se

svenska, historia, religion

070-086 62 10

Emil.Bjorklund@eskilstuna.se

samhällskunskap, religion

070-086 62 51

Caroline.Edberg@eskilstuna.se

psykologi, svenska

072-977 73 94

Magnus.Fjaestad@eskilstuna.se

engelska, filosofi, historia

070-086 62 53

Helena.Hellsberg@eskilstuna.se

bibliotekarie

070-086 63 79

Sahra.Holmgren@eskilstuna.se

engelska, tyska

070-086 62 55

Anders.Larsson@eskilstuna.se

matematik, naturkunskap

070-086 64 77

Karin.Lindblom10@eskilstuna.se

engelska, samhällskunskap

070-086 62 63

Samuel.Lindholm@eskilstuna.se

samhällskunskap, sociologi

070-086 62 62

Peter.Luksic@eskilstuna.se

idrott

070-167 21 63

Barbara Malm

tyska

070-086 66 72

Susanne Saaman

elevassistent


Gunilla.Skogsmo@eskilstuna.se

tyska, svenska

070-944 31 31

Martin.Sundqvist11@eskilstuna.se

matematik, naturkunskap

070-086 62 66

Anna Balk-Lundqvist (tjänstledig)




Vi ingår i arbetslaget Samhällsvetenskapsprogrammet - Idrottsprofil

Vi ingår i arbetslaget Samhällsvetenskapliga programmet  - Idrottsprofil

Namn/e-post

Undervisar i

Telefon

Anders.Etzner@eskilstuna.se

samhällskunskap, ledarskap och organisation

070-086 62 75

Hadil.Faransi@eskilstuna.se

matematik


Rikard.Jonasson@eskilstuna.se

instruktör fotboll, psykologi,sociologi

070-086 62 76

Kent.Johnsson@eskilstuna.se

naturkunskap

070-086 62 74

Kerstin.Kjellvall@eskilstuna.se

idrottsämnen, idrott och hälsa specialisering

070-086 62 98

Ulrika Lundqvist

Svenska, historia

070-086 64 43

Johan Moberger

instruktör handboll/ idrott och hälsa

070-086 64 31

Håkan Tallgren

Samhällskunskap, engelska


Daniel.Wiklund@eskilstuna.se

instruktör fotboll/ religionskunskap

070-086 64 47

Annika.Wanland@eskilstuna.se

svenska, engelska

070-558 88 61


 

Vi är kontaktpersoner för elevhälsan på Samhällsvetenskapsprogrammet

Monika Fröhlich

Monika Fröhlich

Gunilla Larsson

Pernilla Svensson

Johanna Hindersson

Befattning

E-post

Telefon

Studievägledare
Monika Fröhlich

Monika Fröhlich

070-950 88 93

Skolsköterska
Gunilla Larsson

gunilla.larsson3@eskilstuna.se

016-710 62 91

Kurator
Pernilla Svensson

pernilla.svensson2@eskilstuna.se

016-710 95 05
072-977 74 08

Specialpedagog
Johanna Hindersson

johanna.hindersson@eskilstuna.se

016-710 94 05
072-977 73 98

 

Utöver lärarna som ingår i arbetslaget undervisar även andra lärare på Samhällsvetenskapliga programmet.

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Rekarnegymnasiet
Postadress

Rekarnegymnasiet
Krongatan 14
632 26 Eskilstuna

Kontakt

016-710 18 71 
Skicka e-post
016-12 37 44