MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Det är vi som du ser i listan nedan som arbetar på programmet.
Vill du kontakta oss, vänligen ring det telefonnummer som står angivet eller klicka på namnet för att sända ett meddelande till den personen.

Ekonomiprogrammet

Vi ingår i arbetslaget  (Ekonomi & Juristinriktning)

Namn

Undervisar i

Telefon

Daniel.Bostrom@eskilstuna.se

Företagsekonomi & samhällskunskap

070-086 66 67

Marie.Lundgren@eskilstuna.se

Naturkunskap & matematik


Chatrine.Lindhe@eskilstuna.se

Spanska

072-977 79 68

Sophia.Lines@eskilstuna.se

Engelska & historia

070-086 66 74

Tomas.Lundqvist@eskilstuna.se

Företagsekonomi & juridik

070-842 29 03

Mathias.Lundqvist@eskilstuna.se

Svenska & samhällskunskap

070-086 66 77

Ann-Sofie.Malgren@eskilstuna.se

Spanska & psykologi

070-369 45 17

Elisabeth Olsson

Juridik


Therese.Ribe@eskilstuna.se

Svenska & psykologi

070-086 64 60 

Veronica.Siven@eskilstuna.se

Svenska som andraspråk

070-086 65 75





Ekonomi - Företagargymnasiet

Vi ingår i arbetslaget (Företagargymnasiet)

Namn

Undervisar i

Telefon

Christer.Grenabo@eskilstuna.se

Engelska & samhällskunskap

070-086 66 78

Sofia Haag

Svenska & Spanska

073-861 82 04

Tommy.Henriksson@eskilstuna.se

Matematik & idrott

070-086 66 84

Ulrika.Johansson@eskilstuna.se

Samhällskunskap & historia

070-086 66 89

Magnus.Klavins@eskilstuna.se

Svenska & engelska

070-086 66 90

Andreas.Larsson8@eskilstuna.se

Idrott & svenska

070-833 27 19

Karolina.Nilsson4@eskilstuna.se

Svenska & spanska

070-086 66 93

Cecilia.Planbring@eskilstuna.se

Företagsekonomi & samhällskunskap

070-086 66 95

Jennifer Rorarius

Matematik

070-086 62 69

Jan.Stromberg@eskilstuna.se

Företagsekonomi & juridik

070-167 21 74

Vasiliki Tsouplaki (tjänstledig)




Vi är kontaktpersoner för elevhälsan på Ekonomiprogrammet

 

Monika Fröhlich

Monika Fröhlich

Ann-Sofie Ekström

Ann-Sofie Ekström

Åsa Rundlöf

Åsa Rundlöf

Nina Svärd

Nina Svärd

Befattning

E-post

Telefon

Studievägledare
Monika Fröhlich

monika.frohlich@eskilstuna.se

070-950 88 93

Skolsköterska
Ann-Sofie Ekström

ann-sofie.ekstrom@eskilstuna.se

016-710 62 90

Kurator
Åsa Rundlöf

asa.rundlof@eskilstuna.se

072-977 74 06

Specialpedagog
Nina Svärd

nina.svard@eskilstuna.se

072-977 35 19

 

Utöver lärarna som ingår i arbetslaget undervisar även andra lärare på ekonomiprogrammet.

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Rekarnegymnasiet
Postadress

Rekarnegymnasiet
Krongatan 14
632 26 Eskilstuna

Kontakt

016-710 18 71 
Skicka e-post
016-12 37 44