MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Det är vi som du ser i listan nedan som arbetar på programmet.

Även lärare från Bygg-programmet undervisar eleverna på Yrkesintroduktion-Bygg och på VVS-programmet.
Vill du kontakta oss, vänligen ring det telefonnummer som står angivet eller klicka på namnet för att sända ett meddelande till personen.

Vi ingår i arbetslaget  (Bygg- och anläggningsprogrammet)

Namn/e-post

Undervisar i

Telefon

Mats.Andersson3@eskilstuna.se

byggteknik

070-568 88 94

Theresa.Andersson@eskilstuna.se

byggteknik

070-089 35 12

Lars-Goran.Carlstrom@eskilstuna.se

byggteknik

070-086 65 31

Jan Ekström

samhällsorienterade ämnen

072-977 79 51

Per.Grave@eskilstuna.se

byggteknik

070-086 64 98

Johan.Hallinder@eskilstuna.se

byggteknik

070-167 29 37

Jan.Holmstrom2@eskilstuna.se

byggteknik

070-167 29 95

Shala Hurmozi

naturkunskap, arabiska


Kitt.Johnson@eskilstuna.se

svenska, engelska

070-167 22 13

Nicklas.Karlsson2@eskilstuna.se

byggteknik

070-086 65 32

Johan.Malgren@eskilstuna.se

byggteknik

070-086 24 67

Bjorn.Nilsson2@eskilstuna.se

matematik, naturkunskap

070-086 65 34

Bo.Sandberg@eskilstuna.se

byggteknik

070-086 65 84

Conny.Schedin@eskilstuna.se

anläggningstekniska ämnen

073-950 89 09

Therese Ståhlberg

svenska, religion

070-086 64 78

Bjarne.Thysell@eskilstuna.se

idrott

070-086 66 01

Monica.Wikberg@eskilstuna.se

svenska, engelska

070-086 66 04

Mikael Nygren, tjänstledig höstterminen 2019



 Vi är kontaktpersoner för elevhälsan på Byggprogrammet:

Maria Samuelsson

Catharina Adolfsson

Catharina Adolfsson

Monika Fröhlich

Monika Fröhlich

Befattning

E-post

Telefon (016-)

Studievägledare
Monika Fröhlich

monika.frohlich@eskilstuna.se

710 41 85

Skolsköterska
Maria Samuelsson

maria.samuelsson@eskilstuna.se

710 62 90

Kurator
Catharina Adolfsson

catharina.adolfsson@eskilstuna.se

710 23 39


Utöver lärarna som ingår i arbetslaget undervisar även andra lärare på bygg- och anläggningsprogrammet.

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Rekarnegymnasiet
Postadress

Rekarnegymnasiet
Krongatan 14
632 26 Eskilstuna

Kontakt

016-710 18 71 
Skicka e-post
016-12 37 44