MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Arbetslag IB 

 

Gudrun Boison Wiktor BWG (IB)

Bi, Nk 072-146 45 43

gudrun.wiktor@eskilstuna.se

 

Per Wiktor WIP (IB)

Bi, Ke 072-146 45 85

per.wiktor@eskilstuna.se

 

Tomas Wiederholm WIT (IB) Förstelärare

Ty, Hi 072-146 45 83

tomas.wiederholm@eskilstuna.se

 

Elisabeth Wallenqvist WA (IB)

Ps 072-146 45 82

elisabeth.wallenqvist@eskilstuna.se

 

Patrik Thunström THP (IB)

Ma, Fy 072-146 45 79

patrik.thunstrom@eskilstuna.se

 

Erik Sundberg SGE (IB)

Ma, Fysik 072-146 45 72

erik.sundberg@eskilstuna.se

 

 

Christopher Thomson-Smith TSC (IB)

Ec, Sh, En 072-146 45 78

christopher.smith@eskilstuna.se

 

Alicia Sjöberg SJA (IB) föräldraledig

En, EnB, Sh 072-146 45 69

alicia.sjoberg@eskilstuna.se

 

Haliu Metaferia MEH (IB)

Ma, Fy 072-146 45 88

hailu.metaferia@eskilstuna.se

 

Elsa Werme Lindstrand WLE (IB)

Sv, SwA, Fr 070-086 20 70

elsa.lindstrand@eskilstuna.se

 

Mattias Sahlman Karlsson KNM (IB)

Sh, Re, Ps, Fi, ToK 070-086 22 49

mattias.karlsson20@eskilstuna.se

 

Sara Fröjdfeldt FRS (IB)

Ps, IDH, CAS 072-977 73 70

sara.frojdfeldt@eskilstuna.se

 

Karin Grenabo GRK (IB)

Sv, En, SwB 072-146 45 49

karin.grenabo@eskilstuna.se

 

Teresa Guillemot GUT (IB)

Ma 072-146 45 50

teresa.guillemot@eskilstuna.se

 

Karen Dahlén DNK (IB)

En, EnA, Hi (Ass IB-coordinator)  070-086 20 70

karen.dahlen@eskilstuna.se

 

Caroline Billow ERC (IB)

Bi, Sh, Ge 072-146 45 39

caroline.billow@eskilstuna.se

 

Dennis Borg BOD (IB)

Ma, Fy 070-167 28 91

dennis.borg@eskilstuna.se


Kristina Blomqvist BLK (IB)

Ke, Bi 070-086 22 55

kristina.blomqvist@eskilstuna.se

 

Paul Andersson APL (IB)

B&M, SH 070-086 20 72

paul.andersson@eskilstuna.se 

 

Trevor Ayton AYT (IB)

Sh, IB-coordinator 070-086 63 54

trevor.ayton@eskilstuna.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

S:t Eskils gymnasium

Vi utbildar inom områdena: bild, dans, musik, samhälle, natur, ekonomi, säkerhet, frisör, hotell och turism, introduktionsutbildningar och International Baccalaureate

Öppettider

Expedition A-hus kl. 08.00-16.30
Lunchstängt kl. 12.30-13.15

Besöksadress

Smedjegatan 3-5, Eskilstuna

Postadress

S:t Eskils gymnasium
Smedjegatan 3-5
631 86 Eskilstuna

Kontakt

016-710 10 04
Skicka e-post
016-51 13 66