MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Det är vi som du ser i listan nedan som arbetar på programmet.
Vill du kontakta oss, vänligen ring det telefonnummer som står angivet eller klicka på namnet för att sända ett meddelande till den personen.

Ekonomiprogrammet

Vi ingår i arbetslaget  (Ekonomi & Juristinriktning)

Namn

Undervisar i

Telefon

Daniel.Bostrom@eskilstuna.se

Företagsekonomi & samhällskunskap

070-086 66 67

Marie.Lundgren@eskilstuna.se

Naturkunskap & matematik

070-086 66 72

Hans.Jannering@eskilstuna.se

Matematik, Naturkunskap

072-977 73 99

Johan.Liden@eskilstuna.se

Engelska

072-977 79 67

Chatrine.Lindhe@eskilstuna.se

Spanska

072-977 79 68

Sophia.Lines@eskilstuna.se

Engelska & historia

070-086 66 74

Tomas.Lundqvist@eskilstuna.se

Företagsekonomi & juridik

070-086 66 75

Mathias.Lundqvist@eskilstuna.se

Svenska & samhällskunskap

070-086 66 77

Gloria Ohlsson

Spanska & psykologi

072-977 74 05

Therese.Ribe@eskilstuna.se

Svenska & psykologi

070-086 64 60 

Henrik Ståhlberg (tjänstledig
läsåret 2017/2018)



Ann-Sofie Målgren (tjänstledig
t.o.m. 2019-01-01)




Ekonomi - Företagargymnasiet

Vi ingår i arbetslaget (Företagargymnasiet)

Namn

Undervisar i

Telefon

Jesper.Granlund@eskilstuna.se

Idrott

072-977 76 02

Christer.Grenabo@eskilstuna.se

Engelska & samhällskunskap

070-086 66 78

Tommy.Henriksson@eskilstuna.se

Matematik & idrott

070-086 66 84

Ulrika.Johansson@eskilstuna.se

Samhällskunskap & historia

070-086 66 89

Magnus.Klavins@eskilstuna.se

Svenska & engelska

070-086 66 90

Pernilla.Malm@eskilstsuna.se

Svenska & historia

070-086 64 70

Evelina.Martensson@eskilstuna.se

Religion & juridik

072-977 79 39

Karolina.Nilsson4@eskilstuna.se

Svenska & spanska

070-086 66 93

Cecilia.Planbring@eskilstuna.se

Företagsekonomi & samhällskunskap

070-086 66 95

Jan.Stromberg@eskilstuna.se

Företagsekonomi & juridik

070-167 21 74

Vasiliki Tsouplaki (tjänstledig)



 

Vi är kontaktpersoner för elevhälsan på Ekonomiprogrammet

 

Ann-Sofie Ekström

Ann-Sofie Ekström

Åsa Rundlöf

Åsa Rundlöf

Nina Svärd specialpedagog

Nina Svärd

Befattning

E-post

Telefon

Skolsköterska
Ann-Sofie Ekström

ann-sofie.ekstrom@eskilstuna.se

016-710 62 90

Kurator
Åsa Rundlöf

asa.rundlof@eskilstuna.se

072-977 74 06

Specialpedagog
Nina Svärd

nina.svard@eskilstuna.se

072-977 35 19

 

Utöver lärarna som ingår i arbetslaget undervisar även andra lärare på ekonomiprogrammet.

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Rekarnegymnasiet
Postadress

Rekarnegymnasiet
Krongatan 14
632 26 Eskilstuna

Kontakt

016-710 18 71 
Skicka e-post
016-12 37 44