MENY
Eskilstuna kommun

Telefonlista

Skriv tabellbeskrivning här

Expedition


Skoladministratör Carina Ekström

016-710 83 00

Rektor Jan-Erik Nyström

016-710 83 01

Bitr.rektor Jenny Lodin

016-710 47 86


Skriv tabellbeskrivning här

Övrig personal


Skol.ass/exp  Marita Gyllhamn

016-710 83 02

Cafe/Bibl./Fritidsklubb Annelie Carlsson
Bibliotek  Linn Udin

070-086 20 23

Skolsköterska  Marina Jansson

073-940 84 94

Kurator  Ewa Zetterberg073-765 17 43 

Vaktmästare  Mikael Sporrong

SYV  Karin Hilborn


073-940 84 98

072-977 75 17




 

Expedition

 
 
 
 
Rektor


Jan-Erik Nyström

016-710 83 01
 
Bitr.rektor


Jenny Lodin
016-710 47 86 
 

Skoladministratör


Carina Ekström

016-710 83 00

 
Exp.


Marita Gyllhamn

016-710 83 02 
 
Skolsköterska


Marina Jansson
073-940 84 94
 
Kurator
 
Ewa Zetterberg
Ewa.Zetterberg@eskilstuna.se
073-765 17 43   
 
Vaktmästare




 



Mikael Sporrong
073-940 84 98
 
Vaktmästare K-fast
 
 Nicklas Ellström


 
Kök/städ


Yvonne Lundin
016-710 83 04
 
 
 
Ildi Joo
016-710 83 04
 
 
 
Rafid Al-Faili
016-710 83 04
 
 
 
Lena Berghäll Gärd
073-940 84 97
 
 
 
Gunilla Börjesson
073-940 84 97
 
 
 
Sandra Karlsson
073-940 84 97
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
Biblioteket/ Café
 
Anneli Carlsson


 
Biblioteket
 
 Linn Uddin
 
 
Hemkunskap
 
Karin Hilborn

072-977 75 17

 
 
 
 
 
 
Salongen 
 

Britt Högberg



 
 
 
 
 
 
Musik
 
Emil Zoort
073-940 84 68
 
 
 
 
 
 
Textilslöjd/Hkk
 
Rebecca Nilsson Wallin
073-940 84 63
 
 
 
 
 
 
Träslöjd
 
Kjell Andersson
073-940 84 77
 
 
 
 
 
 
Bild
 
Lisa Afzelius Sollenberg


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fritidshem
 
 
 
 
Skeppet



 
 



Mari Norkvist
073-940 84 91
 



Helena Bergström

073-940 84 91
 
 
 
 Anton Klingenberg

 
 
Boaormen


Anette Hammar
073-940 84 92
 



Mikael Segerström
073-940 84 92
 
 
 

Marica Eriksson


 
 
 
Karin Johansson


 



Anton Möller


 



Sofia Ylitalo



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Småholmen (förskola)
 
 
070-167 26 68

 
Skutterön F-1


Anki Häggberg 
Eleonor Nilsson
073-940 84 59
 






 
Styrbord F-1


Linda Lindskog
Therese Karlsson

073-9408472

 




 


Klass 4B


Henrik Sandegård
Ulrika Herlin
073-8618261
073-9408471

 
Klass 4A
 
Emma Skaghammar
Emil Zoort
073-9408481
072-9973024
 
Klass 5A


Lena Berggren
Karolina Bodlund
073-940 84 84
073-940 84 66
 

Klass 5B


Ulrica Andersson
Lisa Sollenberg
073-940 84 78
 
Klass 6A


Susanne Petré Sivertsson
Maria Löfgren
016-710 38 41
073-940 84 69
 

Klass 6B


Lina Lundin
Maria Löfgren

073-940 84 96

 







 
Fr
Sp
Ty
 

Hakim Meraoumia
Silvia Arena
Tünde Simo




 
Byn

 


 
 
Björnön (förskola)
 
 
070-167 26 69
 
Bojen F-1


Linda Ekholm
Amanda Hägg

073-971 29 87

 

Klass 2A


Pia Jurstrand
Marica Eriksson

072-971 29 86
 
Klass 2B


Nickolina Åteg

Anton Möller

073-940 84 61
 

Klass 3A


Maria Serrander
Anette Hammar
073-940 84 74
 
Klass 3B


Malin Bergsland

073-940 84 90
 

Specialped./resurs


Sabine Torandt

073-940 84 71

 
 
 
 


 





 
 




 
 



 
 




 
 
 
 
 
 
Viken
 
 
 
 
Klass 7A



 
 

Klass 7B




 
Klass 8A




 
Klass 8B
 


 
Klass 9A
 


 
Klass 9B
 


 




 





 
 
 



 




 





 
 Idrott



Marcus Flood
073-940 84 87
 
Specialped./resurs


Sabine Torandt
073-940 84 80
 


Text

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Tegelviken

Kommunal grundskola årskurs F-9