MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Skolledning
Rektor
Jenny Råström
Telefon 016-710 16 48
jenny.rastrom@eskilstuna.se

Biträdande rektor
Magnus Merdén
Telefon 016-710 43 73
magnus.merden@eskilstuna.se

Skolexpedition
Jari Varis
jari.varis@eskilstuna.se
Telefon 016-710 16 95

Skolsköterska
Henna Backman
Telefon 016-710 16 52
henna.backman@eskilstuna.se

Speciallärare
Jeanette Karlsson åk 1-3
Telefon 016-710 98 17
jeanette.karlsson4@eskilstuna.se

Gerd Gill åk 4-6
Telefon 016-710 67 48
gerd.gill@eskilstuna.se

Svenska som andraspråk
Teija Aspsund
teija.Aspsund@eskilstuna.se

Annika Eriksson
016-710 98 13
annika.eriksson@eskilstuna.se


Klasser - klasslärare

Förskoleklass

Fritidshemspersonal

Prestämneslärare
Anne Broman, textilslöjd
Telefon 016-710 98 16
ann.broman@eskilstuna.se

Rolf Häggqvist, träslöjdslärare
Telefon 016-710 88 97
rolf.haggqvist@eskilstuna.se

Anita Lönngren, musiklärare
Telefon 016-710 98 14
anita.lonngren@eskilstuna.se

Bengt Jakobsson, idrottslärare åk 2-6
Telefon 073-977 76 28
bengt.jakobsson@eskilstuna.se

Ulf Nyzell, idrottslärare åk 1
Telefon 070-086 69 22
ulf.nyzell@eskilstuna.se

Skolrestaurangen

Johan Rappu, kökschef
Telefon 016-710 18 36
johan.rappu@eskilstuna.se


Fastighet och städpersonal

Bo Segendorf, fastighetsskötare
Telefon 070-340 29 04

Ritva Vaara, städ

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Slottsskolan

Kommunal grundskola årskurs F-6