MENY
Eskilstuna kommun

Förskoleklass

På Slottsskolan har vi tre förskoleklassgrupper; Safirer, Rubiner och Smaragder. De har ett samlingsnamn; SKATTKAMMAREN

Våra klassrum ligger i gamla huset på våning 1, mittemot gymnastiksalen. Fritidshemmet har vi i källarvåningen, ingång kortsidan på vänster sida.

SAFIRER
016-710 67 51
Sofia Almgren
sofia.almgren@eskilstuna.se

Claude Kampakol
claude.kampakol@eskilstuna.se

RUBINER
016-710 48 20
Amanda Lundin
amanda.lundin@eskilstuna.se

Hanna Joerdahl
hanna.joerdahl14@eskilstuna.se

SMARAGDER
016-710 98 22
Linda Albornoz
linda.albornoz@eskilstuna.se

Maja Gallardo Naeslund
maja.naeslund@eskilstuna.se


Läs mer om förskoleklass här!

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Slottsskolan

Kommunal grundskola årskurs F-6