MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Skogstorpsskolan är en del av Eskilstuna barn- och utbildningsförvaltning där Hans Ringström är skolchef för grundskolan.
Chef för hela barn- och utbildningsförvaltningen är Ingrid Sköldmo .

Skolledning

Anki Arnold, rektor årskurs F - 9
ann-christin.arnold3@eskilstuna.se 016-15 96 15

Anna-Lena Eriksson, bitr. rektor årsk. F-6  
anna-lena.eriksson@eskilstuna.se 016-710 65 63

Ingrid Lindfors, bitr. rektor 7-9 B, 7-9 C och 7-9 D
ingrid.lindfors@eskilstuna.se 016-710 82 18

Expedition

Kerstin Adolfsson, administratör
kerstin.adolfsson@eskilstuna.se 016-15 96 00
Mauno Korpela, intendent
mauno.korpela@eskilstuna.se 016-15 96 16

Skolbibliotek

Anita Östby, biblioteksassistent
anita.ostby@eskilstuna.se 016-15 96 25

Elevhälsa

Pernilla Erlandsson, skolsköterska
pernilla.erlandsson@eskilstuna.se 016-15 96 21
Lina Holmström, skolsköterska
lina.holmstrom@eskilstuna.se 016-710 95 35

Håkan Carlsson, skolkurator
hakan.carlsson3@eskilstuna.se 016-15 96 36

Louise Wiederholm, skolkurator
louise.wiederholm@eskilstuna.se 016-710 78 72


Lärare/pedagoger:

Arbetslag förskoleklass - åk 3     15 96 33, 15 96 35
Arbetslag 4 - 6                           15 96 01
Arbetslag 7 - 9A, 8E15 96 18
Arbetslag 7 - 9B,15 96 20
Arbetslag 7 - 9C, 9E15 96 29
Arbetslag 7 - 9 D15 96 26
Oasen15 96 22


Kontaktuppgifter till lärare finns även i Vklasslänk till annan webbplats

Ämnesklassrum:

Idrott
15 96 19
Bild
15 96 06
Musik
15 96 24
Hemkunskap         
15 96 23
Teknik
15 96 07
NO
15 96 05
Textilslöjd
15 96 03
Trä/metallslöjd
15 96 13

Skolrestaurang 

Lina Sjöberg, kökschef
lina.sjoberg5@eskilstuna.se 016-15 96 37, 070-086 61 01  

Vaktmästare

Robert Rosendrake, arbetsledare
felanmalan.lag210@kfast.se 070-086 26 38, 016-253 88

Studie- och yrkesvägsledare

Johan Pettersson, 016-15 96 02, 070-089 31 29 
johan.pettersson@eskilstuna.se
 

  

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.