MENY
Eskilstuna kommun

4-6

Välkommen till år 4-6:s hemsida!

Telefonnumret till vårt personalrum är 016-15 96 01, 073-950 41 01. När du ringer, låt det gå fram många signaler.  Om vi inte svarar, prata in ett meddelande så lyssnar vi av så fort vi har möjlighet.

Anmäl elevens frånvaro via Vklasslänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

I år 4-6 går 171 elever uppdelade i sex klasser. Mentorerna är ämneslärare så klasserna träffar olika lärare under dagarna.

Mentorer i 4A och 4B:

Skriv tabellbeskrivning här

Erik Andersson  

erik.andersson2@eskilstuna.se

 


 

Mentorer i 5A och 5B:

Skriv tabellbeskrivning här

Ann-Marie Almerén          

ann-marie.almeren@eskilstuna.se

Marie Rydholm  

marie.rydholm@eskilstuna.se

 
Mentorer i 6A och 6B:

Skriv tabellbeskrivning här

Ulrika Asker        

ulrika.asker@eskilstuna.se

Carina Rosenfalk            

carina.rosenfalk@eskilstuna.se

 

Övriga lärare och elevassistenter:

Skriv tabellbeskrivning här

Anette Kleinas-Engström

anette.engstrom@eskilstuna.se

Niclas Larsson

niclas.larsson2@eskilstuna.se

Tilda Brandell

tilda.brandell@eskilstuna.se

Magnus Spansk

magnus.spansk@eskilstuna.se

   

 Vårt mål är att våra elever i trygghet ska mötas, glädjas och lyckas!

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Skogstorpsskolan

Kommunal grundskola årskurs F-9