MENY
Eskilstuna kommun

Förskoleklass Växthuset och Lönnen

Välkommen till förskoleklassen läsåret 2018/2019!

Vi som jobbar i förskoleklassen är:

Gunilla Enblom
gunilla.enblom@eskilstuna.se, 016-7106236
Susanne Nilsson
susanne.nilsson2@eskilstuna.se, 016-7106236
Sarah Ljungman
sarah.ljungman@eskilstuna.se, 016-7104600
Angelika van Lunssen
angelika.lunssen@eskilstuna.se, 016-7106234
Cecilia Bernhardsson
cecilia.bernhardsson@eskilstuna.se, 016-7104600
Kristina Vucic
kristina.vucic@eskilstuna.se, 016-7106234

Extra personal
Britt Wistrand britt.wistrand@eskilstuna.se

Vi har drygt 60 elever som är delade i tre basgrupper, röd, blå och gul grupp.

Tider för förskoleklass är måndag-fredag kl.8:00 - 12:30.

Varje förmiddag har vi frukstund och skolan bjuder eleverna på säsongens frukter. Lunch äter vi kl. 11:50.

Schemablanketter fylls i till barnomsorgsenheten. Detta gör du på www.eskilstuna.selänk till annan webbplats med ditt medborgarkonto på e-tjänsten. Där skriver du in elevens vistelsetider och gör eventuella schemaändringar.

Vid tillfälliga schemaändringar pratar du med personalen i förskoleklassen.

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Mesta skola

Kommunal grundskola årskurs F-3