MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

LAGERSBERGSSKOLAN

 

Ledning


Jens Lindgren

Rektor 4-6, öppna,fritidsverksamhet och språkteamet

jens.lindgren@eskilstuna.se

016-7101800, 0737-651700

Ingela Nilsson

Biträdande  Rektor  F-3

ingela.nilsson@eskilstuna.se

016-7106206, 070-0862824

Expedition


Arja Ellneskog

Skoladministratör

arja.ellneskog@eskilstuna.se

016-7104988, 070-089 37 15

Maria Lundgren

Skoladministratör

maria.lundgren36@eskilstuna.se

016-7104988, 070-089 37 15

Lärare/Pedagoger


Förskoleklasslänk till annan webbplats


Årskurs 1länk till annan webbplats


Årskurs 2länk till annan webbplats


Årskurs 3länk till annan webbplats


Årskurs 4länk till annan webbplats


Årskurs 5länk till annan webbplats


Årskurs 6länk till annan webbplats


Elevhälsa




Fritidshemlänk till annan webbplats


Vaktmästare


Kaj Björsson


kaj.bjorsson@kfast.se

070-5269750



Lokalvård


Anders Lindskog


anders.lindskog@kfast.se

070-3402591



Skolrestaurang


Saimi Andersson

Kökschef

saimi.andersson@eskilstuna.se

070-0862027



Skolbibliotek


Daniel Nilsson

Bibliotekarie

daniel.nilsson2@eskilstuna.se

016-7102325

Martina Nystedt

Bibliotekarie

martina.nystedt@eskilstuna.se

016-7102325


 

 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Lagersbergsskolan

Kommunal grundskola årskurs F-6