MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

LAGERSBERGSSKOLAN

 

Skolledning

Ledning


Jens Lindgren

Rektor

jens.lindgren@eskilstuna.se

016-7101800, 0737-651700

Ingela Nilsson

Biträdande  Rektor  F-3

ingela.nilsson@eskilstuna.se

016-7106206, 070-0862824

Iiris Kivistö

Biträdande Rektor 4-6, öppna fritidsverksamheten och språkteamet

iiris.kivisto@eskilstuna.se

016-7108460, 073-1432541



Expedition


Camilla A Kuusela

Skoladministratör

camilla.kuusela@eskilstuna.se

016-7106308, 016-7101208

Arja Ellneskog

Skoladministratör

arja.ellneskog@eskilstuna.se

016-7106308, 016-7101208



Lärare/Pedagoger


Förskoleklass


Årskurs 1


Årskurs 2


Årskurs 3


Årskurs 4


Årskurs 5


Årskurs 6


Elevhälsa




Fritidshem


Vaktmästare


Kaj Björsson


kaj.bjorsson@kfast.se

070-5269750



Lokalvård


Anders Lindskog


anders.lindskog@kfast.se

070-3402591



Skolrestaurang


Saimi Andersson

Kökschef

saimi.andersson@eskilstuna.se

070-0862027



Skolbibliotek


Daniel Nilsson

Bibliotekarie

daniel.nilsson2@eskilstuna.se

016-7102325

Martina Nystedt

Bibliotekarie

martina.nystedt@eskilstuna.se

016-7102325



 

Lagersbergsskolan är en del av Eskilstuna barn- och utbildningsförvaltning där Johan Lindeberg är tillförordnad skolchef för grundskolan. Tillförordnad chef för hela barn- och utbildningsförvaltningen är Hans Ringström.

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Lagersbergsskolan

Kommunal grundskola årskurs F-6