MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Gillberga skola är en del av Eskilstuna barn- och utbildningsförvaltning där Johan Lindeberg är tillförordnad skolchef för grundskolan.

Tf. chef för hela barn- och utbildningsförvaltningen är Hans Ringström.

Gillberga skola ingår i ett nätverk  tillsammans med Hammargärdet, Skogstorpsskolan, Ärla, Hällberga, Hållsta, Mesta och Tegelviken.

Så här ser Gillberga skolas organisation ut:

Skolledningen

Rektor - Elma Avdic
elma.avdic@eskilstuna.se 072-145 13 30, 016-710 47 96

Biträdande rektor - Maud Lundström
maud.lundstrom@eskilstuna.se 070-086 29 04

Intendent - Mauno Korpela
mauno.korpela@eskilstuna.se 016-15 96 16, 070-086 60 65

Vklass Susanne Christiansson 016-710 95 20
susanne.christiansson2@eskilstuna.se

Lärare/pedagoger

Förskoleklass:
Karin Edin
karin.edin@eskilstuna.se 070-086 29 24 eller 016-710 47 87

Åk 1: SabinaEkberg
sabina.ekberg@eskilstuna.se 070-086 29 22 eller 016-710 47 92
Anna Wiklund
anna.wiklund@eskilstuna.se 070-086 29 24 eller 016-710 47 87

Åk 2: Stina Lindgren
stina.lindgren@eskilstuna.se 016-710 47 89
Anna Johansson
anna.johansson5@eskilstuna.se

Åk 3-4: Catarina Söderlund
catarina.soderlund@eskilstuna.se 070-086 29 23 eller 016-710 47 93

Åk 5: Stina Pettersson
stina.pettersson@eskilstuna.se 076-496 24 68

Åk 4-6:Ulla Jönsson
Ulla.Jonsson@eskilstuna.se 070-086 29 18 eller 016-710 47 90

Åk 6 : Cecilia Puranen
cecilia.puranen@eskilstuna.se 070-086 29 19 eller 016-710 47 91

Idrott: Anna Berglund
anna.berggren47@eskilstuna.se

Speciallärare: Nathalie Englund Carlström 072-977 74 38
nathalie.carlstrom@eskilstuna.se 

Musik: Andreas Karlsson (arbetar på Hammargärdet)
andreas.karlsson16@eskilstuna.se, 076-340 54 31

Trä och metallslöjd: Daniel Tidefjärn (Hammargärdet)
daniel.tidefjard@eskilstuna.se

Textilslöjd: Maria Pettersson
maria.pettersson15@eskilstuna.se

Fritidspersonal:
Anna Johansson anna.johansson5@eskilstuna.se
Anna Wiklund anna.wiklund@eskilstuna.se
Karin Edin karin.edin@eskilstuna.se

Bouthaina Nasr Allah

ELEVHÄLSA

SKOLRESTAURANG
Kökschef Lina Sjöberg lina.sjoberg@eskilstuna.se 070-086 61 01

VAKTMÄSTARE/LOKALVÅRD

Vaktmästare Robert Rosendrake 070-086 26 38, felanmalan.lag210@kfast.se
Lokalvårdare Birgitta Bierfelt 016-604 24
 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.