MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Personal Fristadsskolan

Personal Fristadsskolan

SKOLLEDNING

Lisa Edholm, rektor
016-710 77 12 / 073-950 88 37
lisa.edholm@eskilstuna.se

EXPEDITION

Helena Sassi, Skoladministratör
016-710 97 62 / 072-977 75 86
helena.sassi@eskilstuna.se

MENTORER/SOCIALPEDAGOGER

Tina Westerlund
072-977 79 90
tina.westerlund@eskilstuna.se

Anna Carlsson
072-977 79 89
anna.carlsson17@eskilstuna.se

Sara Djeric
072-977 79 91
sara.djeric3@eskilstuna.se

 

LÄRARE/PEDAGOGER

Andreas Isvoosig
andreas.isvoosig@eskilstuna.se 

Cecilia Jalkebo
016-710 82 89
cecilia.jalkebo@eskilstuna.se

Charles Mejilla
016-710 82 88
charles.mejilla@eskisltuna.se

Emmanuel Duchêne
016-710 82 90
emmanuel.duchene@eskilstuna.se

Jeanette Asplund
jeanette.asplund@eskilstuna.se

Jennie Werner
016-710 82 76
jennie.werner@eskilstuna.se

Linda Lie
linda.lie@eskilstuna.se

Linett Carlsson
linett.carlsson@eskilstuna.se

Lisa Rådmann
lisa.radmann@eskilstuna.se

Liv Larsson
liv.larsson@eskilstuna.se

Madeleine Hansen
016-710 19 01
madeleine.hansen@eskilstuna.se

Magnus Ollén
magnus.ollen@eskilstuna.se

Malin Liss
016-710 82 86
malin.liss@eskilstuna.se

Maria Wallerström
maria.wallerstrom@eskilstuna.se

Maria Wännerdahl
016-710 82 91
maria.wannerdahl@eskilstuna.se

Marie Fällman
marie.fallman@eskilstuna.se

Marie Nordlilja
016-710 82 82
marie.jernlilja@eskilstuna.se

Minna Isaksson
minna.isaksson@eskilstuna.se

Richard House
016-710 82 78
richard.house@eskilstuna.se

Yvette Severin
yvette.severin@eskilstuna.se

 

ELEVHÄLSA

Lina Holmström, skolsköterska
016-710 95 35
lina.holmstrom@eskilstuna.se

Ellinor Larsson, specialpedagog
016-710 82 92
ellinor.larsson@eskilstuna.se

Lars Zachrisson, Lärstudion
lars.zachrisson@eskilstuna.se

 

SKOLMATSAL

Gabriel Gevriye, kock
016-710 82 77
gabriel.gevriye@eskilstuna.se


Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Fristadsskolan

Kommunal grundskola årskurs 7-9

Postadress

Postadress:

Eskilstuna Kommun

Fristadsskolan

631 86 Eskilstuna