MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Personal Fristadsskolan

Personal Fristadsskolan

SKOLLEDNING

Lisa Edholm, rektor
016-710 77 12 / 073-950 88 37
lisa.edholm@eskilstuna.se

EXPEDITION

Helena Sassi, Skoladministratör
016-710 97 62 / 072-977 75 86
helena.sassi@eskilstuna.se

MENTORER/SOCIALPEDAGOGER

Camilla Boyton
016-710 82 83
camilla.boyton@eskilstuna.se

Tina Westerlund
016-710 82 84
tina.westerlund@eskilstuna.se

 

LÄRARE/PEDAGOGER

Cecilia Jalkebo (tyska, svenska)
016-710 82 89
cecilia.jalkebo@eskilstuna.se

Charles Mejilla (matematik)
016-710 82 88
charles.mejilla@eskisltuna.se

Emmanuel Duchêne (franska, engelska)
016-710 82 90
emmanuel.duchene@eskilstuna.se

Ewa Frisk (Hemkunskap, SvA)
016-710 82 87
ewa.frisk@eskilstuna.se

Frida Wiggen (Samhällsorienterande ämnen 7C)
frida.wiggen@eskilstuna.se

Jennie Werner (Samhällsorienterande ämnen)
016-710 82 76
jennie.werner@eskilstuna.se

Karin Hilborn (Skapande ämnen)
016-710 82 85
karin.hilborn@eskilstuna.se

Madeleine Hansen (Cambridge engelska)
016-710 19 01
madeleine.hansen@eskilstuna.se

Malin Liss (spanska, engelska)
016-710 82 86
malin.liss@eskilstuna.se

Maria Wännerdahl (Skapande ämnen)
016-710 82 91
maria.wannerdahl@eskilstuna.se

Marie Fällman ( Spanska åk 7)
marie.fallman@eskilstuna.se

Marie Jernlilja ( Idrott, svenska)
016-710 82 82
marie.jernlilja@eskilstuna.se

Richard House (Naturorienterande ämnen)
016-710 82 78
richard.house@eskilstuna.se

Richard Runesjö (Musik)
richard.runesjo@eskilstuna.se

Sara Högberg (Hemkunskap, SvA)
sara.hogberg@eskilstuna.se

 

ELEVHÄLSA

Lina Holmström, skolsköterska
016-710 95 35
lina.holmstrom@eskilstuna.se

Ellinor Larsson, specialpedagog
016-710 82 92
ellinor.larsson@eskilstuna.se

 

SKOLMATSAL

Gabriel Gevriye, kock
016-710 82 77
gabriel.gevriye@eskilstuna.se


KOMTEK / IT-SKOLAN

Jeanette Folkegård
016-710 49 49
jeanette.folkegard@eskilstuna.se

Jenny Raabe
016-710 82 80
jenny.raabe@eskilstuna.se

Johan Karlsson
016-710 82 79
johan.karlsson31@eskilstuna.se

Magnus Ollén
016-710 82 81
magnus.ollen@eskilstuna.se


NTA

Tomas Eriksson
016-710 62 50
tomas.eriksson2@eskilstuna.se

 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Fristadsskolan
Postadress

Postadress:

Eskilstuna Kommun

Fristadsskolan

631 86 Eskilstuna