Problem med viss e-post

Vi har för tillfället problem att skicka ut viss e-post till främst hotmail.com, live.com, msn.com och outlook.com. Du kan alltid ringa Eskilstuna direkt på 016-710 10 00 eller använda en alternativ e-postadress. Du kan även kontakta oss via vår Facebooksida.

MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här

Skolledning

Rektor Mia Schärdin

mia.schardin@eskilstuna.se 016 - 710 27 85, 076-855 29 22

Arbetslagsledare Jesper Lundin

jesper.lundin2@eskilstuna.se 072-977 74 70, 016-710 98 44

Administration

Administration Jeanette Johnsson 016-710 45 70

jeanette.johnsson@eskilstuna.se

Lärare/Pedagoger

Elevhälsa

Kurator Emma Bergström

emma.bergstrom@eskilstuna.se  016-710 26 30, 073-950 67 33


Skolsköterska

Karin Boström

karin.bostrom@eskilstuna.se 072-145 84 71

Är på Faktoriet tisdag, fredag och ojämna onsdagar.

Specialpedagog Leena Nissinen

leena.nissinen@eskilstuna.se 073-940 98 60


Fritidspedagog Jimmy Jansson

jimmy.jansson3@eskilstuna.se 070-852 69 68

Studie och yrkesvägledare

Carina Gillison

carina.gillison@eskilstuna.se 016-710 79 26, 072-977 78 12

Skolrestaurang

Therese Bjurshagen

therese.bjurshagen@eskilstuna.se

Intisar Al -Bati

intisar.bati@eskilstuna.se

Skolbibliotek

Eskilstuna Stadsbibliotek 016-710 51 10 

Vakmästare/Lokalvård

Mia Belbo 016-14 46 89

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Faktoriet

Kommunal grundskola årskurs 7-9