MENY
Eskilstuna kommun

Klasser och scheman

På Faktoriet går det ca 280 elever uppdelade på nio klasser.

Alla klasser ingår i ett och samma arbetslag.

Arbetslagsledare Linda Lie linda.lie@eskilstuna.se

Arbetslagsledare Anna Carlsson anna.carlsson17@eskilstuna.se

Telefonnummer till personalrum 070 -167 28 64

Schemalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Pedagoger

Här finner du information om undervisande lärare och deras förkortning i schemat.

 

Anna Carlsson (ACa) 8:1 Matte, NO

anna.carlsson@eskilstuna.se

Marcela Vasilache (VaM) 8:1 Spanska, Engelska

marcela.vasilache@eskilstuna.se

Jenny Lindblom (LiJ) 8:2 Matte, NO

jenny.lindblom@eskilstuna.se

Robert Dahlqvist (DaR) 8:2 Hemkunskap

robert.dahlqvist@eskilstuna.se

Martina Eriksson (ErM) 8:3 SO, Svenska

martina.eriksson41@eskilstuna.se

Corinna Åström (AsC) 8:3 Tyska

corinna.astrom@eskilstuna.se

Anna Carlsson (CaA) 9:2 SO, Svenska

anna.carlsson17@eskilstuna.se

Malin Gill (GiM) 9:1 Svenska, Engelska

malin.gill@eskilstuna.se

 

Richard Runesjö (RuR) Slöjd

richard.runesjo@eskilstuna.se

Linda Lie (LiL) 9:3 Matte, NO

linda.lie@eskilstuna.se

Marie Fällman (FaM) 9:3 Spanska, Engelska

marie.fallman@eskilstuna.se

Jenny Skogermo (SkJ) 9:1 Matte, NO

jenny.skogermo@eskilstuna.se

Patrik Hellkvist (HeP) 7:2 Svenska, SO

patrik.hellkvist@eskilstuna.se

Joy Janthasoru Karlsson (KaJ) 9:2 Bild, Slöjd

joy.karlsson@eskilstuna.se

Lotta Lindgren (LdL) 9:2 Matte, NO

liselotte.lindgren@eskilstuna.se

Jesper Lundin (LuJ) 7:1 Idrott

jesper.lundin2@eskilstuna.se

Erik Lantz Wister (WiE) 7:2 Engelska, Musik

erik.wister@eskilstuna.se

 

Mohamed Diallo (DiM) 9:1 Franska

mohamed.diallo@eskilstuna.se

Sharifeh Ghasem Nejad (GhS) Språkstöd

sharifeh.nejad@eskilstuna.se

Radwan Sabbagh Språkstöd

radwan.sabbagh@eskilstuna.se

 

Leena Nissinen (NiL) 7:1 Specialpedagog

leena.nissinen@eskilstuna.se

Jimmy Jansson Fritidspedagog

jimmy.jansson3@eskilstuna.se



Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.