MENY
Eskilstuna kommun

Klasser och scheman

På Faktoriet går det ca 280 elever uppdelade på nio klasser.

Alla klasser ingår i ett och samma arbetslag.

Arbetslagsledare Jesper Lundin jesper.lundin2@eskilstuna.se 016-710 98 44, 072-977 74 70

Telefonnummer till personalrum 070 -167 28 64

Schemalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Pedagoger

Här finner du information om undervisande lärare och deras förkortning i schemat.

Natalie Jansson (JaN) 7.1 Spanska, Engelska

natalie.jansson@eskilstuna.se

Richard Runesjö (RuR) 7:1 Slöjd

richard.runesjo@eskilstuna.se

Cecilia Bjärgö (BjC) 7.2 Svenska, SO

cecilia.bjargo@eskilstuna.se

Ulf Rudén (RuU) 7.2 Matte, NO

ulf.ruden@eskilstuna.se

Malin Gill (GiM) 7:3 Svenska, Engelska

malin.gill@eskilstuna.se

Robert Dahlqvist (DaR) 7:3 Hemkunskap

robert.dahlqvist@eskilstuna.se

Mohamed Diallo (DiM) 7:3 Franska

mohamed.diallo@eskilstuna.se

Jesper Lundin (LuJ) 8:1 Idrott

jesper.lundin2@eskilstuna.se

Mikael Gjörwell (GjM) 8.1 Svenska som andraspråk

mikael.gjorwell@eskilstuna.se

Leena Nissinen (NiL) 8:1 Specialpedagog

leena.nissinen@eskilstuna.se

Patrik Hellkvist (HeP) 8:2 Svenska, SO

patrik.hellkvist@eskilstuna.se

Erik Lantz Wister (WiE) 8:2 Engelska, Musik

erik.wister@eskilstuna.se

Jenny Skogermo (SkJ) 8.3 Matte, NO

jenny.skogermo@eskilstuna.se

Jimmy Jansson 8.3 Fritidspedagog

jimmy.jansson3@eskilstuna.se

Melanie Kjellin (KjM) 8.3 Bild

melanie.kjellin@eskilstuna.se

Anna Carlsson (ACa) 9:1 Matte, NO

anna.carlsson@eskilstuna.se

Marcela Vasilache (VaM) 9:1 Spanska, Engelska

marcela.vasilache@eskilstuna.se

Jenny Lindblom (LiJ) 9:2 Matte, NO

jenny.lindblom@eskilstuna.se

Joy Janthasoru Karlsson (KaJ) 9:2 Bild, Slöjd

joy.karlsson@eskilstuna.se

Martina Eriksson (ErM) 9:3 SO, Svenska, Engelska

martina.eriksson41@eskilstuna.se

Corinna Åström (AsC) 9:3 Tyska

corinna.astrom@eskilstuna.se  

Sharifeh Ghasem Nejad (GhS) 9.3 Språkstöd

sharifeh.nejad@eskilstuna.se 

Emma Nyström (NyE) Idrott

emma.nystrom@eskilstuna.se

 



Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Faktoriet

Kommunal grundskola årskurs 7-9