MENY
Eskilstuna kommun

Klasser

Vi är organiserade i två arbetslag F-3 och 4-6.

Arbetslag F-3

Årskurs 1
Rori Silvborn & Fanny Blomberg klasslärare åk 1
Fanny.Blomberg@eskilstuna.se

Rori.Silvborn@eskilstuna.se

070-089 35 18

Årskurs 2
Marja Nordh, klasslärare 2A
Marja.Nordh@eskilstuna.se, 070-086 63 60

Årskurs 3
Malena Andersson, klasslärare 3A
Malena.Andersson@eskilstuna.se, 070-089 35 17


Arbetslag 4-6

Årskurs 4
Tommy Jakobsson, klasslärare 4A
Tommy.Jakobsson@eskilstuna.se, 070-086 63 61

Årskurs 5
Malin Hammarbäck, klasslärare 5A
Malin.Hammarback9@eskilstuna.se, 070-089 35 21

Årskurs 6
Kerstin Dahlin, klasslärare 6A
Kerstin.Dahlin@eskilstuna.se, 070-089 35 16



 _____________________

Anette Flodin-Tinglöv – speciallärare
anette.tinglov@eskilstuna.se, 070-089 35 22

Emma Swartling – speciallärare
emma.swartling@eskilstuna.se, 073-950 89 62

Anette Isaksson – specialpedagog
anette.isaksson@eskilstuna.se, 070-089 35 29


Daniel Tidefjärd – trä- och metallslöjd
daniel.Tidefjard@eskilstuna.se, 070-321 89 33

Anna Sehlstedt - textilslöjd
Anna.Sehlstedt@eskilstuna.se, 070-089 35 69

Kaj Eklund– idrottslärare
kaj.eklund@eskilstuna.se, 073-950 89 61

Karin Svarfvar- Musiklärare
Karin.Svarfvar@eskilstuna.se, 070-089 35 23

  

Förskoleklass/fritids


Annette Persson och Lotta Andreasen, Förskolelärare

liselott.andreasen@eskilstuna.se, annette.persson@eskilstuna.se

070-089 35 14

 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Ärla skola

Kommunal grundskola årskurs F-6