MENY
Eskilstuna kommun

Klasser

Vi är organiserade i två arbetslag F-3 och 4-6.

Arbetslag F-3

Årskurs 1
Marja Nordh, klasslärare 1A
Marja.Nordh@eskilstuna.se, 070-086 63 60

Årskurs 2
Malena Andersson, klasslärare 2A
Malena.Andersson@eskilstuna.se, 070-089 35 17

Årskurs 3
Ingela Flodin, klasslärare 3A
Ingela.Flodin@eskilstuna.se, 070-086 63 61


Arbetslag 4-6

Årskurs 4, 5

Malin Hammarbäck, klasslärare 4-5 A
Malin.Hammarback9@eskilstuna.se, 070-089 35 21

Kerstin Dahlin, klasslärare 4-5 B
kerstin.dahlin@eskilstuna.se, 070-089 35 16

Årskurs 6
Jill Nordgren, klasslärare åk 6
jill.nordgren@eskilstuna.se, 070-089 35 18

 _____________________

Anette Flodin-Tinglöv – speciallärare
anette.tinglov@eskilstuna.se, 070-089 35 22

Emma Swartling – speciallärare
emma.swartling@eskilstuna.se, 073-950 89 62

Anette Isaksson – specialpedagog
anette.isaksson@eskilstuna.se, 070-089 35 29


Daniel Tidefjärd – trä- och metallslöjd
daniel.Tidefjard@eskilstuna.se, 070-321 89 33

Maria Petterson - textilslöjd
maria.pettersson15@eskilstuna.se, 070-089 35 69

Mathias Andersson – idrottslärare
mathias.andersson@eskilstuna.se, 073-950 89 61

Karin Svarfvar- Musiklärare
Karin.Svarfvar@eskilstuna.se, 070-089 35 23

  

Förskoleklass/fritids


Annette Persson, Lotta Andreasen och Ida Fursjö, Förskolelärare

liselott.andreasen@eskilstuna.se, annette.persson@eskilstuna.se,ida.fursjo@skilstuna.se

070-089 35 14

 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Ärla skola

Kommunal grundskola årskurs F-6