MENY
Eskilstuna kommun

Personal och kontaktuppgifter i Eskilstuna musikskola

Lärare på Eskilstuna musikskola

Samtliga lärare i bokstavsordning på efternamn i respektive ämne.

Andersson, Anders
slagverk, improvisation, teori, HML-ansvarig, Casablanca Big Band, Trumverkstán                       
anders.andersson2@eskilstuna.se

Andersson, Åsa                                 
asa.andersson7@eskilstuna.se

Asp, Anders
trumpet, trombon, baryton, tuba, slagverk, Bleck Out, Eskilstuna Ungdomssymfoniker, Karusellen, Sambandet
anders.asp@eskilstuna.se

Asp, Ulrika
trombon, trumpet, tuba, baryton, ensemble, El Sistema, Eskilstuna Windband 
ulrika.asp@eskilstuna.se

Bahi, Milad
oud, Öppen Musikskola
milad.bahi@eskilstuna.se

Burman, Jonas
gitarr, elgitarr, Öppen Musikskola
jonas.burman@eskilstuna.se

Dahlgren, Tobias
gitarr, elgitarr, elbas, ukulele, piano, gitarrensemble, popensemble, ukuleleensemble, Galdra
tobias.dahlgren@eskilstuna.se

Elvi, Jan
gitarr, elgitarr, Rockbandet, Cluster
jan.elvi@eskilstuna.se

Eriksson, Mattias
El Sistema
mattias.eriksson13@eskilstuna.se

Fahlén Eriksson, Maria
Sångfåglarna, Tonhöjdarna, El Sistema
maria.eriksson60@eskilstuna.se

Flink, Stefan
piano, grundkurs, musikskapande i dator, musikproduktion
stefan.flink@eskilstuna.se

Franzon, Anna
piano, piano i grupp
anna.franzon@eskilstuna.se

Gifvars, Mona
sång, grundkurs, Our Voices, Mixed Voices Girls Edition, Stråkligan
mona.gifvars@eskilstuna.se

Gustafsson, Lars-Åke
dragspel, grundkurs, Dragspelsensemblen
lars-ake.gustafsson@eskilstuna.se

Hafvenstein, Gustaf
gitarr, elgitarr, mandolin, ensemble
gustaf.hafvenstein@eskilstuna.se

Hed, Isak
Sångfåglarna, Tonhöjdarna, Our Voices, sång, piano
isak.hed@eskilstuna.se

Hermansson, Fredrik
piano, piano i grupp
fredrik.hermansson@eskilstuna.se

Holmström, Adrian
improvisation, teori, HML-ansvarig, El Sistema
adrian.holmstrom@eskilstuna.se

Jauring, Sven
sång, fiol, piano, stråkklass, Eskilstuna Ungdomssymfoniker, Karusellen, Mixed Voices Girls Edition
sven.jauring@eskilstuna.se

Johansson, Carolina
fiol, elfiol, Stråkdraget, El Sistema
carolina.johansson14@eskilstuna.se

Jönsson, Björn
fiol, Stråklek, Eskilstuna Strings
bjorn.jonsson@eskilstuna.se

Karlsson, Jan
klarinett, saxofon, elbas, Nybörjarblåset, Casablanca Big Band
jan.karlsson@eskilstuna.se

Karlsson-Pyk, Gunilla
El Sistema
gunilla.pyk@eskilstuna.se

Karp, Ingela
cello, Stråklek, Stråkligan
ingela.karp@eskilstuna.se

Kindahl, Carina
dans, grundkursdans, El Sistema
carina.kindahl@eskilstuna.se

Larsson Tjernström, Jennie
jennie.tjernstrom11@eskilstuna.se

Lindé, Urban
slagverk, grundkurs, ensemble, Eskilstuna Percussion, Öppen Musikskola, Trumverkstán, Eskilstuna Windband
urban.linde@eskilstuna.se

Lindqvist, Elias
gitarr, Klabbet, grundkurs
elias.lindqvist@eskilstuna.se

Lindström, David
piano
david.lindstrom@eskilstuna.se

Malmstedt, Jörgen
gitarr, ensemble
jorgen.malmstedt@eskilstuna.se

Manell, Kari
fiol, Galdra, El Sistema fiol, Galdra, El Sistema
kari.manell@eskilstuna.se

Maskuniitty, Anna
trumpet, valthorn, trombon, blåslek, valthornslek, Karusellen, Sambandet, Nybörjablåset
anna.maskuniitty@eskilstuna.se

Maurin, Emma-Karin
tvärflöjt, grundkurs, Sambandet, Nybörjarblåset, HML-ansvarig 
emma-karin.maurin@eskilstuna.se

Nielsen, Michael
fiol, Stråkdraget, Eskilstuna Windband
michael.nielsen@eskilstuna.se

Nätt, Adam
kontrabas, elbas, ensemble, Stråkdraget, Klabbet
adam.natt@eskilstuna.se

Pavanelli, Angelina
gitarr, låtskriveri, musikproduktion, Öppen Musikskola
angelina.pavanelli@eskilstuna.se

Rydell, Thomas
gitarr, elgitarr, ensemble
thomas.rydell@eskilstuna.se

Strömberg, Anders
baryton, trumpet, trombon, valthorn, piano, grundkurs, Eskilstuna Gardet
anders.stromberg@eskilstuna.se

Swedén, Anna
tvärflöjt, piano, Eskilstuna Windband, grundkurs
anna.sweden@eskilstuna.se

Wärme, Michael
piano, piano i grupp
michael.warme@eskilstuna.se

Zetterqvist Tilander, Sara
oboe, fagott, Nybörjarblåset, Eskilstuna Ungdomssymfoniorkester 
sara.tilander@eskilstuna.se

Ålkärr, Eva-Sarah
piano
eva-sarah.alkarr@eskilstuna.se

Expedition på Eskilstuna musikskola

Jonsson, Helena
Administratör
Telefon: 016-710 15 16
musikskolan@eskilstuna.se

Inge, Gunnar
Vaktmästare
Mobil: 070-562 97 55
gunnar.inge@eskilstuna.se

Ledning på Eskilstuna musikskola

Mikael Källarsson
Kulturskolechef
Telefon: 016-710 63 02
mikael.kallarsson@eskilstuna.se

Michael Wärme
Biträdande enhetschef
Mobil: 070-167 28 38
michael.warme@eskilstuna.se

Åsa Andersson
Biträdande enhetschef
Profilansvarig för Stålforsskolans musikklasser
Mobil: 070-167 28 02
asa.andersson7@eskilstuna.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Eskilstuna musikskola