Kontaktuppgifter till hemtjänsten

Du når hemtjänsten klockan 7.00-21.00. Är det ingen som svarar, tala in ett meddelande på telefonsvararen så ringer vi upp så snart vi kan.

Om du söker jobb inom hemtjänsten i Eskilstuna kommun, besök jobb.eskilstuna.se

016-710 27 83
Drottninggatan 18
632 20 Eskilstuna

Enesa Arapovic, enhetschef
016-710 17 75
enesa.arapovic@eskilstuna.se

016- 710 15 25
Hästskobacken 4
632 31 Eskilstuna

Annelie Johansson, enhetschef
016-710 82 43
annelie.johansson52@eskilstuna.se

016-710 60 95
Hökgatan 3
632 22 Eskilstuna

Anthon Lindhe, enhetschef
016-710 82 41
anthon.lindhe@eskilstuna.se

016-710 21 83
SHS vägen 4
633 70 Hållsta

Anna Michaelson, enhetschef
016-710 87 75
anna.michaelson@eskilstuna.se

016-710 35 23
Hällbyvägen 1B
632 23 Eskilstuna

monija Johansson, enhetschef
016- 710 51 04
monija.johansson@eskilstuna.se

016-710 17 97
Tallvägen 1, Kjula
635 06 Eskilstuna

Daniel Alexandersson, enhetschef
016-710 55 15
daniel.alexandersson@eskilstuna.se

016-710 27 30

Gränsgatan 2
633 42 Eskilstuna

Elin Verner enhetschef
016-710 44 44
elin.verner@eskilstuna.se

Lina Österblom, enhetschef
016-710 81 48
lina.osterblom@eskilstuna.se

 

016-710 24 69
Eleonoragatan 18, entré B

Juha Stenfors, enhetschef
016-710 20 26
juha.stenfors@eskilstuna.se

016-710 91 29
Hejargatan 24
632 29 Eskilstuna

Madeleine Andersson, enhetschef
016-710 80 22
madeleine.andersson@eskilstuna.se

016-710 70 63
Bryggaregatan 7B
633 43 Eskilstuna

Agneta Lundström, enhetschef
016-710 70 24
agneta.lundstrom@eskilstuna.se

Jenny Sundström Hård, enhetschef
016-710 59 80
jenny.hard@eskilstuna.se

016-710 25 95
Västra Åsgatan 3
632 25 Eskilstuna

Ogina Solaqa, enhetschef
016-710 30 36
ogina.solaqa@eskilstuna.se

016-710 60 72
Nyforsgatan 22
632 25 Eskilstuna

Jeanette Mikkelsen, enhetschef
016-710 87 53
jeanette.mikkelsen@eskilstuna.se

070-167 26 09 (klockan 20.30-07.15)

016-710 52 53 (gruppledare dagtid vardagar)
Knut Hellbergsgatan 1
633 44 Eskilstuna

Thomas Bernanker Lundaahl, enhetschef Nattpatrull 1
016 - 710 51 06
thomas.lundaahl@eskilstuna.se

Malin Bergman, enhetschef Nattpatrull 2
016- 710 87 28
malin.bergman@eskilstuna.se

016-710 44 26 (8.00-17.00)
Västra Åsgatan 3
632 25 Eskilstuna

Jonathan Mollgren, enhetschef
016-710 35 97
jonathan.mollgren@eskilstuna.se

016-710 72 91
Rosstorpsvägen 12
633 53 Eskilstuna

Johanna Derehall, enhetschef
016-710 72 58
johanna.derehall2@eskilstuna.se

016-710 24 45
Hammargårdsvägen 1
640 40 Stora Sundby

Ann Gustafsson, enhetschef
016- 710 87 74
ann.gustafsson18@eskilstuna.se

016-710 18 97  
Kvarngärdesgatan 4B
633 56 Eskilstuna

Lotta Kåbring, enhetschef
016-710 26 64
lotta.kabring@eskilstuna.se

016-710 76 52
Kvarngärdesgatan 4A
633 55 Eskilstuna

Daniel Johansson, enhetschef
016-710 81 01
daniel.johansson4@eskilstuna.se

016-710 16 73
Skogsängen 2B
633 57 Eskilstuna

Ligia Larsson, enhetschef
016-710 60 11
ligia.larsson@eskilstuna.se

016-710 73 67
Germundsgatan 39A
644 32 Torshälla

Anna Lejdegård, enhetschef
016-710 19 61
anna.lejdegard@eskilstuna.se

016- 710 73 29
Germundsgatan 39A
644 32 Torshälla

Elin Arnör, enhetschef
016-710 73 81
elin.arnor@eskilstuna.se

016-710 83 99
Borgmästaregatan 18D
632 35 Eskilstuna

Werya Kasili, enhetschef
016-710 15 93
werya.kasili3@eskilstuna.se

016-710 27 33
Eleonoragatan 18
633 43 Eskilstuna

Jennie Ek, enhetschef
016-710 16 72
jennie.ek@eskilstuna.se

016-710 91 58
Stationsvägen 18
635 36 Ärla

Helen Lund, enhetschef
016-710 36 64
helen.lund@eskilstuna.se

016-710 29 61
Klostergatan 29A
633 52 Eskilstuna

Ulla Andersson, enhetschef
016-710 64 44
ulla.andersson10@eskilstuna.se

Uppdaterad: 1 mars 2024