MENY
Eskilstuna kommun

Kontaktuppgifter till hemtjänsten i Eskilstuna

Du når hemtjänsten klockan 7.00 - 21.00. Är det ingen som svarar, tala in ett meddelande på telefonsvararen så ringer vi upp så snart vi kan.

Område 1

Område 2


Karin Thunberg

Biträdande områdeschef

016-710 27 96

karin.thunberg@eskilstuna.se

Fridha Söderqvist

Biträdande områdeschef

016-710 20 94

fridha.soderqvist@eskilstuna.se


 

Hemtjänsten Fors (Centrum/ Söder)

016-710 27 83
Kvarngärdesgatan 4A
633 56 Eskilstuna

Kristina Brunner,enhetschef

016-710 17 75

kristina.brunner@eskilstuna.se


Hemtjänsten Gredby

016-13 05 42

Hökgatan 3

632 22 Eskilstuna

Ulla Andersson,enhetschef

016-710 82 41

ulla.andersson10@eskilstuna.se


 

Hemtjänsten Fröslunda (Marielund)

016- 710 15 25 och 016-710 22 82

Hästskobacken 4

632 31 Eskilstuna

Vanja Pettersson, enhetschef

016-710 82 43

vanja.pettersson@eskilstuna.se

Hemtjänsten Kjula

016-710 17 97

Tallvägen 1, Kjula
635 06 ESKILSTUNA

Lisa Öhlander,enhetschef

016-710 55 15

lisa.ohlander@eskilstuna.




 

Hemtjänsten Nyfors

016-710 28 34

Nyforsgatan 26A

632 25 Eskilstuna

Eva-Lena Norberg,enhetschef

016- 710 71 81

eva-lena.norberg@eskilstuna.se


Hemtjänsten Kloster: Nålmakaren 016-710 27 30

Slottsbacken 016-710 29 88

Gränsgatan 2
633 42 Eskilstuna

Sandra Lainio,enhetschef

016-710 44 44

sandra.lainio@eskilstuna.se



 

Hemtjänsten Stora Sundby

016-710 24 45

Hammargårdsvägen 1

640 40 Stora Sundby

Ingrid Rasmussen,enhetschef

016- 710 26 70

ingrid.rasmussen@eskilstuna.se


 Hemtjänsten Munktell

016-710 70 63

Bryggaregatan 7B

633 43 Eskilstuna

Stefan Svensson,enhetschef

016-710 70 24

stefan.svensson@eskilstuna.se


 

Hemtjänsten Strigeln

016-710 21 49

Köpmangatan 8-12

633 56 Eskilstuna

Sabina Gustavsson,enhetschef

016-710 26 64

sabina.gustavsson@eskilstuna.se


 

Hemtjänsten Skiftinge

016-710 72 91

Rosstorpsvägen 12

633 53 Eskilstuna

Samira Redzepovic,enhetschef

016-710 72 58

samira.redzepovic@eskilstuna.se



 

Hemtjänsten Väster (Mesta/Myrtorp)

016-710 83 99

Borgmästaregatan 18D

632 35 ESKILSTUNA

Ingrid Rasmussen,enhetschef

016-710 26 70

ingrid.rasmussen@eskilstuna.se


 

Hemtjänsten Slagsta

016- 710 55 80

Måstaängsvägen 2

633 48 Eskilstuna

Ulla Andersson, enhetschef

016-710 82 41

ulla.andersson10@eskilstuna.se



Attendos verksamheter

 

Hemtjänsten Husby

SHS vägen 4
633 70 Hållsta

Hemtjänsten Tunafors

Skogsängen 2B

633 57 Eskilstuna

Hemtjänsten Öster/Svalan

Klostergatan 29A
633 52 Eskilstuna

 

www.attendo.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster


 

Hemtjänsten Torshälla Centrum

016-710 73 67

Germundsgatan 39

644 30 Torshälla

Susanne Cederfjord,enhetschef

016-710 73 14

susanne.cederfjord@eskilstuna.se



 


 

Hemtjänsten Torshälla Landsbygd/Hällby

016-710 73 56

Germundsgatan 39

644 30 Torshälla

Harriet Malmqvist,enhetschef

016-710 73 81

harriet.malmqvist@eskilstuna.se





Hemtjänsten Årby

016-710 27 33

Årbygatan 3

633 45 Eskilstuna

Jennie Ek,enhetschef

016-710 16 73

jennie.ek@eskilstuna.se



 




 

Hemtjänsten Ärla

016-710 21 83

Bohnstedtsvägen 3

640 43 Ärla

Lisa Öhlander,enhetschef

016-710 55 15

lisa.ohlander@eskilstuna.se




 


 


 

 

 


 

 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.