MENY
Eskilstuna kommun

Kontaktuppgifter till hemtjänsten i Eskilstuna

Du når hemtjänsten klockan 7.00 - 21.00. Är det ingen som svarar, tala in ett meddelande på telefonsvararen så ringer vi upp så snart vi kan.

Område 1

Område 2


Karin Thunberg

Biträdande områdeschef

016-710 27 96

karin.thunberg@eskilstuna.se

Fridha Söderqvist

Biträdande områdeschef

016-710 20 94

fridha.soderqvist@eskilstuna.se


Hemtjänsten Fors (Centrum/ Söder)

016-710 27 83
Kvarngärdesgatan 4A
633 56 Eskilstuna

Kristina Brunner,enhetschef

016-710 17 75

kristina.brunner@eskilstuna.se

Hemtjänsten Gredby

016-13 05 42

Hökgatan 3

632 22 Eskilstuna

Ulla Andersson,enhetschef

016-710 82 41

ulla.andersson10@eskilstuna.se

 


Hemtjänsten Fröslunda (Marielund)

016- 710 15 25 och 016-710 22 82

Hästskobacken 4

632 31 Eskilstuna

Vanja Pettersson, enhetschef

016-710 82 43

vanja.pettersson@eskilstuna.se

Hemtjänsten Kjula

016-710 17 97

Tallvägen 1, Kjula
635 06 ESKILSTUNA

Lisa Öhlander,enhetschef

016-710 55 15

lisa.ohlander@eskilstuna.




Hemtjänsten Nyfors

016-710 28 34

Nyforsgatan 26A

632 25 Eskilstuna

Jenny Anderssson, enhetschef

016- 710 30 36

jenny.andersson15@eskilstuna.se

 

Hemtjänsten Kloster:
Nålmakaren
016-710 27 30

Slottsbacken 016-710 29 88

Gränsgatan 2
633 42 Eskilstuna

Sandra Lainio,enhetschef

016-710 44 44

sandra.lainio@eskilstuna.se


Hemtjänsten Stora Sundby

016-710 24 45

Hammargårdsvägen 1

640 40 Stora Sundby

Ingrid Rasmussen,enhetschef

016- 710 26 70

ingrid.rasmussen@eskilstuna.se


Hemtjänsten Munktell

016-710 70 63

Bryggaregatan 7B

633 43 Eskilstuna

Stefan Svensson,enhetschef

016-710 70 24

stefan.svensson@eskilstuna.se

 


Hemtjänsten Strigeln

016-710 21 49

Köpmangatan 8-12

633 56 Eskilstuna

Sabina Gustavsson,enhetschef

016-710 26 64

sabina.gustavsson@eskilstuna.se

Hemtjänsten Skiftinge

016-710 72 91

Rosstorpsvägen 12

633 53 Eskilstuna

Samira Redzepovic,enhetschef

016-710 72 58

samira.redzepovic@eskilstuna.se


Hemtjänsten Väster (Mesta/Myrtorp)

016-710 83 99

Borgmästaregatan 18D

632 35 ESKILSTUNA

Ingrid Rasmussen,enhetschef

016-710 26 70

ingrid.rasmussen@eskilstuna.se

Hemtjänsten Slagsta

016- 710 55 80

Måstaängsvägen 2

633 48 Eskilstuna

Ulla Andersson, enhetschef

016-710 82 41

ulla.andersson10@eskilstuna.se






Hemtjänsten Torshälla Centrum

016-710 73 67

Brogatan 13

644 32 Torshälla

Malin Behrendt,enhetschef

016-710 19 61

malin.behrendt@eskilstuna.se 



Hemtjänsten Torshälla Landsbygd/Hällby

016-710 73 56

Brogatan 13

644 32 Torshälla

Harriet Malmqvist,enhetschef

016-710 73 81

harriet.malmqvist@eskilstuna.se 



Hemtjänsten Årby

016-710 27 33

Eleonoragatan 18

633 43 Eskilstuna

Jennie Ek,enhetschef

016-710 16 72

jennie.ek@eskilstuna.se



Hemtjänsten Ärla

016-702 57

Bohnstedtsvägen 3

640 43 Ärla

Lisa Öhlander,enhetschef

016-710 55 15

lisa.ohlander@eskilstuna.se



Attendo Cares verksamheter

Hemtjänsten Husby
SHS vägen 4
633 70 Hållsta
016-710 21 83

Hemtjänsten Tunafors
Skogsängen 2B
633 57 Eskilstuna
016-710 16 73

Hemtjänsten Öster/Svalan
Klostergatan 29A
633 52 Eskilstuna
016-710 29 61

Verksamhetschef 072-143 26 56
Bitr verksamhetschef 072-143 26 91

www.attendo.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.