MENY
Eskilstuna kommun

Kommunens revisorer

Här hittar du kontaktinformation till kommunens revisorer samt vilka ansvarsområden respektive revisor har.

Dinka Hodzic
Kommunrevisionens ordförande
dinka.hodzic@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Kommunstyrelsen

Lekmannarevisor
Energikontoret i Mälaren AB, Eskilstuna Logistikkrysset AB. Eskilstuna Vindkraft AB
Näshultagården AB, ELP4 AB, Gjutare i Torshälla AB, Campus i Eskilstuna AB

Revisor i stiftelser
Barvagården

Revisor i förbund
Hjälmarens vattenförbund
Vårdförbundet Sörmland

Leif Jilsmo
Kommunrevisionens vice ordförande
leif.jilsmo@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Kommunstyrelsen
Krisledningsnämnden

Lekmannarevisor
Eskilstuna Kommunföretag AB, Destination Eskilstuna AB. Eskilstuna Jernmanufaktur AB

Revisor i stiftelser
Fredrik Lindströms minne, Hem för gamla, Pilotverkstaden

Revisor i förbund
Hjälmarens vattenförbund

Tine Bröns
Förtroendevald revisor
tine.brons@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Stadsbyggnadsnämnden
Valnämnden

Lekmannarevisor
Eskilstuna Kommunfastigheter AB

 

Thomas Gustafsson
Förtroendevald revisor
thomas.gustafsson4@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Arbetsmarknad- och vuxenutbildningsnämnden
Kultur- och fritidsnämnden

Lekmannarevisor
Parken Zoo

 

Majvor Gyllhamn
Förtroendevald revisor
majvor.gyllhamn@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Torshälla stads nämnd

Lekmannarevisor
Eskilstuna logistik och etablering AB

 

Rasmus Haglund
Förtroendevald revisor
rasmus.haglund@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Barn- och utbildningsnämnden

 

 

 

Håkan Hargedahl
Förtroendevald revisor
hakan.hargedahl@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Stadsbyggnadsnämnden

 

 

 

Ove Johansson
Förtroendevald revisor
ove.johansson@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Barn- och utbildningsnämnden
Kultur- och fritidsnämnden
Socialnämnden

Revisor i Stiftelser
Fredrik Lindströms minne

 

Richard Karlsson
Förtroendevald revisor
richard.karlsson2@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Stadsbyggnadsnämnden
Vård- och omsorgsnämnden

Revisor i Stiftelser
Barvagården

 

Annika Lillsjö
Förtroendevald revisor
annika.lillsjo@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Vård- och omsorgsnämnden
Överförmyndarnämnden

 

 

 

Ulla Lindahl
Förtroendevald revisor
ulla.lindahl@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Socialnämnden
Vård- och omsorgsnämnden

 

 

Urban Pantzar
Förtroendevald revisor
urban.pantzar@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Torshälla stads nämnd

 

 

 

 

Margareta Svedjebjörk
Förtroendevald revisor
margareta.svedbjork@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Miljö- och räddningstjänstnämnden

Lekmannarevisor
Eskilstuna Energi & Miljö AB, EEM Elnät AB
EEM Försäljning AB, Eskilstuna Ekeby 2:30 AB

 

Håkan Unnerdal
Förtroendevald revisor
hakan.unnerdal@eskilstuna.se

Kontaktrevisor
Arbetsmarknad- och vuxenutbildningsnämnden
Barn- och utbildningsnämnden



Rolf Waltersson
Förtroendevald revisor
rolf.waltersson@eskilstuna.se


Kontaktrevisor
Miljö- och räddningstjänstnämnden



Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Eskilstuna direkt

Eskilstuna kommuns kontaktcenter

Öppettider

Besökstid Eskilstuna
Måndag-torsdag 07.45-16.30
Fredag 07.45-16.00

Besökstid Torshälla
Måndag-torsdag 08.00-16.30
Fredag 08.00-16.00

Telefontid
Måndag-fredag 07.30-17.00

Besöksadress

Värjan, Alva Myrdals gata 5, Eskilstuna
Östra Torget, Brogatan 13, Torshälla