MENY
Eskilstuna kommun

Förvaltningsledning

Förvaltningsledningen består av förvaltningschef, områdeschefer, biståndschef, kommunikationsstrateg samt stabschefer.

Johan Lindström
Förvaltningschef
016-710 17 68
johan.lindstrom@eskilstuna.se

Anders Karlsson
Områdeschef LSS barn, LSS-boende, autismverksamheten, personlig assistans
016-710 26 98
anders.karlsson@eskilstuna.se

Sara Morgan
Tf områdeschef socialpsykiatri, arbete och aktivitet
016-710 87 72
annasarah.pavasson@eskilstuna.se

Anna Werner
Områdeschef vård- och omsorgsboende, tf områdeschef ordinärt 
016-710 73 03
anna.werner@eskilstuna.se

Karin Björkryd
Områdeschef hälso- och sjukvård, kostverksamhet
016-710 27 97
karin.bjorkryd@eskilstuna.se

Pia Svennerholm Moberg
Biståndschef
016-710 17 81
pia.moberg@eskilstuna.se

Carl-Fredrik Movitz
Kommunikationsstrateg
016-710 54 25
carl-fredrik.movitz@eskilstuna.se

Catharina Jacobsen
HR-chef
016-710 35 25
catharina.jacobsen@eskilstuna.se

Lars Jansson
Ekonomichef
016-710 77 10
Lars.Jansson3@eskilstuna.se

Sara Josefsson
Kvalitetschef
016-710 19 88
sara.josefsson@eskilstuna.se

Åsa Tavemark
Utredningschef
016-710 84 34
asa.tavemark@eskilstuna.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Eskilstuna direkt

Eskilstuna kommuns kontaktcenter

Öppettider

Besökstid Eskilstuna
Måndag-torsdag 07.45-16.30
Fredag 07.45-16.00

Besökstid Torshälla
Måndag-fredag 08.00-16.30
Fredag 08.00-16.00

Telefontid
Måndag-fredag 07.30-17.00

Besöksadress

Värjan, Alva Myrdals gata 5, Eskilstuna
Östra Torget, Brogatan 13, Torshälla

Johan Lindström
Förvaltningschef