MENY
Eskilstuna kommun

Förvaltningsledning

Förvaltningschef
Jörgen Axelsson
Telefon 016-710 70 77
jorgen.axelsson@eskilstuna.se

Administrativ chef
Eliano Ferrari
Telefon 016-710 21 72
eliano.ferrari@eskilstuna.se

Områdeschef
Ann-Sofie Zetterljung
Telefon 016-710 10 64
ann-sofie.zetterljung@eskilstuna.se

Områdeschef
Jan Åkerviken
Telefon 016-710 28 56
jan.akerviken@eskilstuna.se  

Områdeschef
Björn-Åke Bergström
Telefon 016-710 15 04
bjorn-ake.bergstrom@eskilstuna.se  

Kommunikationsstrateg
Linda Klinton
Telefon 016-710 21 64
linda.klinton@eskilstuna.se

HR-chef
Ulrika Junebark
Telefon 016- 710 73 24
ulrika.junebark@eskilstuna.se

Ekonomichef
Sylvia Karlsson
Telefon 016-710 19 60
sylvia.karlsson@eskilstuna.se

Chef Marknad- och projektkontor
Andreas Gustafsson
Telefon 016-710 47 78
andreas.gustafsson14@eskilstuna.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Stadshuset Eskilstuna
Kontakt

Jörgen Axelsson
Förvaltningschef