MENY
Eskilstuna kommun

Rektorer Mesta skola - Ärstaskolan

Mesta skola

Rektor Joakim Sundh
 

Telefon: 016-710 33 11
Mobil: 072-997 36 57
joakim.sundh1@eskilstuna.se

Skiftingehus

Rektor Ingmarie Lindkvist

Mobil: 073-950 88 24
ingmarie.lindkvist@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Stina Andersson

Mobil: 073-940 84 25
stina.andersson@eskilstuna.se

 

Skogstorpsskolan

Anki Arnold

Rektor Anki Arnold

Tel: 016-15 96 15
Mobil: 072-145 38 28
ann-christin.arnold3@eskilstuna.se

Biträdande rektor Ingrid Lindfors

Tel: 016-15 96 14
ingrid.lindfors@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Anna-Lena Eriksson

 

Tel: 016-710 65 63
anna-lena.eriksson@esilstuna.se

 

Skogsängsskolan

Rektor Fredrik Wetterling

Tel: 016-710 18 11
Mobil: 070-167 27 49
fredrik.wetterling@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Malin Willix

Tel:016-710 18 99
malin.willix@eskilstuna.se

 

Slagstaskolan

Rektor Susan Karlsson

Tel: 016-710 33 36
Mobil: 072-997 36 58

susan.karlsson@eskilstuna.se

Biträdande rektor Maria Rosenqvist

Tel: 016 710 30 54
maria.rosenqvist@eskilstuna.se

Slottsskolan

Jenny Råström mindre

Rektor Jenny Råström

Tel: 016-710 1648
Mobil: 073-940 8483
jenny.rastrom@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Magnus Merdén

Tel: 016-710 43 73
magnus.merden@eskilstuna.se

 

Stålforsskolan

Rektor Camilla Simonsson

Tel:016-710 15 45
Mobil: 072-977 75 82
camilla.simonsson@eskilstuna.se

Biträdande rektor Johan Tomczyk

Tel: 016-710 16 70
Mobil: 070-086 60 24
johan.tomczyk@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Tania Holmström

Tel: 016-710 68 88
Mobil: 070-086 21 31
tania.holmstrom@eskilstuna.se

 

Tegelviken

Rektor Jan-Erik Nyström

Mobil: 070-324 61 45
jan-erik.nystrom@eskilstuna.se


Biträdande rektor Malin Överfjord

Mobil: 072-967 7206
malin.overfjord@eskilstuna.se

Vallby skola

Rektor Susanne Johansson

Tel: 016-710 52 00
Mobil: 070-089 31 70
susanne.johansson@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Marianne Svensson

Tel: 016 710 5381
Mobil: 073-950 0006
marianne.svensson6@eskilstuna.se

Årbyskolan

Rektor Mimmi Sandberg

Telefon:016-710 95 61
Mobil: 072-977 74 80
mimmi.sandberg@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Cornelia Fischer

Tel: 016-710 98 77
Mobil: 072-977 76 74
cornelia.fischer@eskilstuna.se

 

Ärla skola

Jessica Eriksson Nåsmark

Rektor Jessica Eriksson Nåsmark

Mobil: 070-086 20 26
jessica.nasmark@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Peter Brolin

Tel: 016-710 8905
Mobil: 070-089 3519
peter.brolin@eskilstuna.se

Ärstaskolan

Rektor Paula Candolf

Mobil: 073:950 64 68
paula.candolf@eskilstuna.se

 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Barn- och utbildningsförvaltningen

Förskola och skola

Besöksadress

Alva Myrdals gata 5, Eskilstuna

Postadress

Eskilstuna kommun
631 86 Eskilstuna