MENY
Eskilstuna kommun

Rektorer Björktorpsskolan - Lundbyskolan

Björktorpsskolan

Rektor Frida Sörlisten
Ansvar för årskurs F-3

Tel: 016-710 11 31
frida.sorlisten@eskilstuna.se  

 

Lars Bouvin

Rektor Lars Bouvin
Ansvar för årskurs 4-6

Tel: 016-710 16 01
Mobil: 070-340 28 01
lars.bouvin@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Sabina Satori Healey
Tel: 016-710 41 50
sabina.satori@eskilstuna.se

Djurgårdsskolan

Rektor Ann Lundstedt
Ansvarar för årskurs F-3 med särskola
Tel: 016-710 16 35
Mobil: 073-950 88 04
ann.lundstedt@eskilstuna.se

 



 

 

Rektor Andreas Wiik
Ansvar för årskurs 4-9
Tel: 016-710 16 38
Mobil: 073-950 00 59
andreas.wiik@eskilstuna.se

 

Bitädande rektor Iren Almås

Tel: 016-710 38 38
iren.almas@eskilstuna.se

Edvardslundsskolan

Rektor Susanne Maxe

Tel: 016-710 40 71
Mobil: 070-167 28 68
susanne.maxe@eskilstuna.se

Faktoriet

Rektor Mia Schärdin

Tel: 016-710 27 85
Mobil:076-855 29 16
mia.schardin@eskilstuna.se

 

Fristadsskolan

Rektor Lisa Edholm

Mobil: 073-950 88 37
lisa.edholm@eskilstuna.se

 

Fröslundaskolan

Jannice Kloibhofer

Rektor Jannice Kloibhofer

Tel: 016-710 26 42
Mobil: 073-950 66 60
jannice.kloibhofer@eskilstuna.se

 

Porträtt

Biträdande rektor Anna Östling
Ansvarar för årskurserna F-2

Mobil: 070-086 22 17
anna.ostling@eskilstuna.se


Gillberga skola

Rektor Elma Avdic

Mobil: 072-145 13 30
elma.avdic@eskilstuna.se

 

Gökstensskolan

Rektor Jenny Ollén
Ansvarar för årskurserna F-6

Tel: 016-710 72 36
Mobil: 073-950 62 46
jenny.ollen@eskilstuna.se

 

Rektor Sara Hägglund
Ansvarar för årskurserna 7-9

Tel: 016-710 39 15
Mobil: 072-977 72 39
sara.hagglund@eskilstuna.se

Biträdande rektor Jacob Forsberg
Ansvarar för årskurserna F-6

Tel: 016-710 6685
Mobil: 073-940 8452
jacob.forsberg@eskilstuna.se

Biträdande rektor Maria Anderstedt
Ansvarar för årskurserna 7-9
Tel: 016-710 7237
Mobil: 072 967 7144
maria.anderstedt@eskilstuna.se

Hammargärdets skola

Rektor Elma Avdic

Mobil: 072-145 13 30
elma.avdic@eskilstuna.se

  

 

Biträdande rektor Maud Lundström

Mobil: 070-086 29 04
maud.lundstrom@eskilstuna.se

 

Hållsta skola

Rektor Gabriella Rosell

Mobil: 070-086 67 31
gabriella.rosell@eskilstuna.se

 

 

Hällberga skola

Rektor Jessica Eriksson Nåsmark

Mobil: 070-086 20 26
jessica.nasmark@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Peter Brolin

Tel: 016-710 8905
Mobil: 070-089 3519
peter.brolin@eskilstuna.se

Hällby skola

Håkan Forselius

Rektor Håkan Forselius

Tel: 016-710 20 10
Mobil: 073-950 12 59
hakan.forselius@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Jari Salmijärvi

Tel: 016-710 48 89
jari.salmijarvi@eskilstuna.se

Kjula skola

Rektor Susanne Johansson

Tel: 016-710 52 00
Mobil: 070-089 31 70
susanne.johansson@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Marianne Svensson

Telefon: 016-710 5381
Mobil: 073-950 0006

Lagersbergsskolan

Rektor Jens Lindgren 


Mobil: 073-765 17 00
jens.lindgren@eskilstuna.se

Biträdande rektor Ingela Nilsson
Ansvarar för årskurs F-3

Mobil: 070-086 28 24
ingela.nilsson@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Iiris Kivistö
Ansvarar för årskurs 4-6

Mobil: 073-143 25 41
iiris.kivisto@eskilstuna.se

 

Lundbyskolan

Rektor Beatrice Karjel

Tel: 016-710 16 00
Mobil: 073-950 65 73
beatrice.karjel@eskilstuna.se

 

Biträdande rektor Ann Eldin

Tel: 016-710 16 00
Mobil: 070-658 66 73
ann.eldin@eskilstuna.se

 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Barn- och utbildningsförvaltningen

Förskola och skola

Besöksadress

Alva Myrdals gata 5, Eskilstuna

Postadress

Eskilstuna kommun
631 86 Eskilstuna