MENY
Eskilstuna kommun

Vi som arbetar här


Pedagogikutvecklarna är:         

Agneta Lindén, förskoleområde Öster
Telefon: 016-710 23 24
agneta.linden@eskilstuna.se

Tarja Timonen, förskoleområde Norr

Telefon: 016-710 47 83
tarja.timonen@eskilstuna.se

Therese Pettersson, förskoleområde Väster
Telefon: 016-710 53 79
therese.pettersson3@eskilstuna.se

David Alexandersson, förskoleområde Centrum
Telefon: 016-710 95 47

david.alexandersson@eskilstuna.se


 Karin Larsson, förskoleområde Kompassen
Telefon: 016-710 47 82
karin.larsson@eskilstuna.se

Solveig Victorin, förskoleområde Söder
Telefon: 016-710 47 84 
solveig.victorin@eskilstuna.se


Specialpedagogerna är:

Maria Ohlsson, förskoleområde Öster

Telefon: 016-710 95 46

maria.ohlsson@eskilstuna.se

Anita Augustsson, förskoleområde Norr

Telefon: 016-710 64 40

anita.augustsson@eskilstuna.se

Victoria Trubenbach, förskoleområde Kompassen

Telefon: 016-710 47 81

victoria.trubenbach@eskilstuna.se

Kaija Pasanen, förskoleområde Centrum

Telefon: 016-710 72 52

kaija.pasanen@eskilstuna.se

Special-/talpedagoger - arbetar mot grundskolan

 

Camilla Palffy

Telefon: 016-710 70 40

camilla.palffy@eskilstuna.se

Edvardslundsskolan, Gökstensskolan, Kjula skola, Lundbyskolan, Skiftingehus, Vallby skola, Torshällas förskolor.

Margaret Bryngelsson

Telefon: 016-710 83 80

margaret.bryngelsson@eskilstuna.se

Björktorpsskolan,Faktoriet, Hållsta skola, Hällberga skola, Mesta skola, Skogstorpsskolan, Slottskolan,Stålforsskolan, Ärla skola, Kommunens gymnasieskolor. Hörselpedagog för Eskilstuna kommuns samtliga förskolor.

Mari Wickström

Telefon: 016-710 95 45

mari.wickström@eskilstuna.se

Djurgårdsskolan, Fröslundaskolan, Hällbyskolan, Lagersbergsskolan, Skjulstaskolan,Årbyskolan.



 

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Barn- och utbildningsförvaltningen

Förskola och skola

Besöksadress

Alva Myrdals gata 5, Eskilstuna

Postadress

Eskilstuna kommun
631 86 Eskilstuna