MENY
Eskilstuna kommun

Centrum

Ledningsgruppen består av


Carin Lindberg

Förskolechef Carin Lindberg
Krongatans förskola
Telefon: 073-950 42 14
carin.lindberg@eskilstuna.se


Christina Ebbesson

Förskolechef Christina Ebbesson
Tallåsens förskola
Strigelns förskola
Telefon: 072-145 01 40
christina.ebbesson@eskilstuna.se

Förskolechef Malin Kraft
Källgatans förskola
Nyforsgatans förskola
Telefon: 072-997 35 64
malin.kraft@eskilstuna.se

Förskolechef Sara Nilsson
Alvägens förskola
Telefon: 072-997 36 08
sara.nilsson@eskilstuna.se

Biträdande förskolechef Anne Pettersson
Telefon: 072-977 73 53
anne.pettersson@eskilstuna.se

Biträdande förskolechef Lars Insulander-Åström
Strigeln pedagogisk omsorg
lars.astrom2@eskilstuna.se

Kökschef Patrik Andersson
Ansvarig för kök och städ i Förskoleområde Centrum
Telefon: 070-167 26 01
patrik.andersson11@eskilstuna.se

Intendent Fredrik Eriksson
Ansvarig för ekonomi, lokalfrågor, it m.m i Förskoleområde Centrum
Telefon:072-977 34 19
fredrik.eriksson7@eskilstuna.se

Administratör Helené Anderhav
Samordning, administration, beställningar m.m. i Förskoleområde Centrum.
Telefon: 072-997 34 18
helene.anderhav@eskilstuna.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Barn- och utbildningsförvaltningen

Förskola och skola

Besöksadress

Alva Myrdals gata 5, Eskilstuna

Postadress

Eskilstuna kommun
631 86 Eskilstuna