MENY
Eskilstuna kommun

Kontakt - Bygglovsavdelningen

Besökstider drop-in: vardagar klockan 13.00-15.00.
Kontakta oss via e-post bygglovsavdelningen@eskilstuna.se  eller via växeln 016-710 10 00

Distriktsindelning bygglov

Klicka på bilden för att se den i större format.

Handläggare väster om Eskilstunaån

Thomas Eriksson
Bygglovshandläggare/Koordinator
thomas.eriksson@eskilstuna.se

Anna-Carin Gillheim
Bygglovshandläggare
anna-carin.gillheim@eskilstuna.se

Erica Orrvik
Bygglovshandläggare
erica.orrvik@eskilstuna.se 

Kristin Thunberg (Föräldraledig)
Bygglovshandläggare
kristin.thunberg2@eskilstuna.se

Kristina Hasselkvist
Bygglovshandläggare
kristina.hasselkvist@eskilstuna.se

Laith (Leffe) Al-Ameri
Bygglovshandläggare
laith.al-ameri@eskilstuna.se

Marie Dywling
Bygglovsadministratör/Registrator
marie.dywling@eskilstuna.se

Handläggare öster om Eskilstunaån

Anette Larsson
Byggnadsinspektör/Koordinator
anette.larsson3@eskilstuna.se

Christian Luokkala
Bygglovshandläggare
christian.luokkala@eskilstuna.se

Kim Lindström
Bygglovshandläggare
kim.lindstrom@eskilstuna.se

Kristoffer Brorsson
Bygglovshandläggare
kristoffer.brorsson@eskilstuna.se

Reem Albustany
Bygglovsingenjör
reem.albustany@eskilstuna.se

Armina Begovic
Bygglovshandläggare
armina.begovic@eskilstuna.se

Veronica Salas
Bygglovsadministratör
veronica.salas@eskilstuna.se

Övriga frågor
Elias Elias
Bygglovsarkitekt
elias.elias@eskilstuna.se

Sven-Erik Vahlberg
Administratör, Ritningsarkiv
016-710 23 74
sven-erik.vahlberg@eskilstuna.se

Jani Törmänen
Bygglovshandläggare/Energi- och klimatrådgivare
jani.tormanen@eskilstuna.se

     

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Bygglovsavdelningen

Bygglov, anmälan, strandskydd, ventilation, rådgivning samt övergripande tillsyn över byggverksamhet i kommunen.

Öppettider

Besökstider drop-in: vardagar 13.00-15.00.

Besöksadress

Alva Myrdals gata 5

Postadress

631 86 Eskilstuna

Rickard Lundin
Avdelningschef, Bygglovsavdelningen