MENY
Eskilstuna kommun

Kontakt - Bygglovsavdelningen

Kontakta oss via e-post bygglovsavdelningen@eskilstuna.se eller via växeln 016-710 10 00

Distriktsindelning bygglov

Klicka på bilden för att se den i större format.

Handläggare väster om Eskilstunaån

Thomas Eriksson
Bygglovshandläggare
thomas.eriksson@eskilstuna.se

Anna-Carin Gillheim
Bygglovshandläggare
anna-carin.gillheim@eskilstuna.se

Kristin Thunberg
Bygglovshandläggare
kristin.thunberg2@eskilstuna.se

Elin Radloff
Bygglovshandläggare
elin.radloff@eskilstuna.se

Kristina Hasselkvist
Bygglovshandläggare
kristina.hasselkvist@eskilstuna.se

Stefan Andersson
Bygglovshandläggare
stefan.andersson7@eskilstuna.se

Marie Dywling
Bygglovsadministratör/Registrator
marie.dywling@eskilstuna.se

Handläggare öster om Eskilstunaån

Anette Larsson
Byggnadsinspektör
anette.larsson3@eskilstuna.se

Christian Luokkala
Bygglovshandläggare
christian.luokkala@eskilstuna.se

Kristoffer Brorsson
Bygglovshandläggare
kristoffer.brorsson@eskilstuna.se

Reem Albustany
Bygglovsingenjör
reem.albustany@eskilstuna.se

Marcus Westerberg
Bygglovshandläggare
marcus.westerberg@eskilstuna.se

Kim Lindström
Bygglovshandläggare
kim.lindstrom@eskilstuna.se

Veronica Salas
Bygglovsadministratör
veronica.salas@eskilstuna.se

Övriga frågor

Elias Elias (Föräldraledig)
Bygglovsarkitekt
elias.elias@eskilstuna.se

Sven-Erik Vahlberg
Administratör, Ritningsarkiv
016-710 23 74
sven-erik.vahlberg@eskilstuna.se

Jani Törmänen
Bygglovshandläggare/Energi- och klimatrådgivare
jani.tormanen@eskilstuna.se     

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Du har nu hjälpt oss att förbättra eskilstuna.se.

Kontakt

Bygglovsavdelningen

Bygglov, anmälan, strandskydd, ventilation, rådgivning samt övergripande tillsyn över byggverksamhet i kommunen.

Besöksadress

Alva Myrdals gata 5

Postadress

631 86 Eskilstuna

Eskilstuna direkt
Eskilstuna kommuns kontaktcenter