Klasser

Du kan prenumerera på uppdateringar på den här sidan

På Hammargärdet skola finns det här läsåret ca 100 elever.

Förskoleklass - Jeanette Karlsson Ek
jeanette.ek@eskilstuna.se, 016-710 74 35, 070 086 29 15, 070-585 81 80

År 1 - Sandra Jarebro
sandra.jarebro1@eskilstuna.se, 070-086 29 04

År 2 - Andreas Karlsson
andreas.karlsson16@eskilstuna.se, 076-340 54 31, 070-086 29 09

År 3-4 - Monika Zetterling
monika.zetterling@eskilstuna.se, 070-086 29 03

År 5-6 - Staffan Rytzler
staffan.rytzler@eskilstuna.se, 076-496 06 14

Idrott - Katerina Varsamiou

Träslöjd - Daniel Tidefjärd
daniel.tidefjard@eskilstuna.se 

Syslöjd - Maria Pettersson
maria.pettersson15@eskilstuna.se

Specialpedagog - Maud Lundström 070-086 29 04
maud.lundstrom@eskilstuna.se,

 

Fritidspersonal

Susanne Christiansson 
susanne.christiansson2@eskilstuna.se,
016-710 95 20, 072-977 74 39

Susanne Berg
susanne.berg@eskilstuna.se,
016-710 74 35, 070-585 81 80

Anita Dahlström
anita.dahlstrom@eskilstuna.se

016-710 74 35, 070-585 81 80