Klasser

Du kan prenumerera på uppdateringar på den här sidan

På Gillberga skola har vi under det här läsåret ca 110 elever.  

Slöjd och musik (åk 2-6)  är förlagd till Hammargärdet.  Alla andra lektioner har eleverna på Gillberga skola.

Förskoleklass:
Karin Edin
karin.edin@eskilstuna.se 070-086 29 24 eller 016-710 47 87
Anna Wiklund
anna.wiklund@eskilstuna.se   070-086 29 24 eller 016-710 47 87

Åk 1: Ann-Christin Tindervall
ann-christin.tindervall@eskilstuna.se 016-710 47 89

Åk 2: Catarina Söderlund
catarina.soderlund@eskilstuna.se 070-086 29 23 eller 016-710 47 93

Åk 3 & Åk 4: Stina Pettersson
stina.pettersson@eskilstuna.se 076-496 24 68

Åk 4-6:Ulla Jönsson
ulla.jonsson@eskilstuna.se 070-086 29 18 eller 016-710 47 90

Åk 5 : Cecilia Puranen
cecilia.puranen@eskilstuna.se 070-086 29 19 eller 016-710 47 91

Åk 6
:
  Ulrica Andersson
ulrica.andersson@eskilstuna.se 070-086 29 22 eller 016-710 47 92

Idrott: Anna Berglund
anna.berggren47@eskilstuna.se

Speciallärare: Nathalie Englund Carlström 
nathalie.carlstrom@eskilstuna.se

Musik: Andreas Karlsson (arbetar på Hammargärdet)
andreas.karlsson16@eskilstuna.se, 076-340 54 31

Trä och metallslöjd: Daniel Tidefjärn (Hammargärdet)
daniel.tidefjard@eskilstuna.se 

Textilslöjd: Maria Pettersson
maria.pettersson15@eskilstuna.se

Fritidspersonal:
Anna Johansson anna.johansson5@eskilstuna.se
Anna Wiklund anna.wiklund@eskilstuna.se 
Karin Edin karin.edin@eskilstuna.se