Pilen A, C, E, F - Grundsärskolan

Du kan prenumerera på uppdateringar på den här sidan

 

Pilen

Välkommen till Pilen!

Pilen är en grundsärskola för elever från årskurs ett till nio. Vi har fyra klasser och två fritidshem. Hajens fritids är för elever upp till årskurs sex och Förlängda skolbarnsomsorgen är fritids för elever på högstadiet.


 

Oss når du på telefon 016-710 22 83 eller 016-710 83 85

 

Pilen / grundsärskolan

Ann Lundstedt  är ansvarig rektor för Pilen

Maria Nilsson är arbetslagsledare,
Kerstin Klacksell arbetar som specialpedagog i hela arbetslaget. kerstin.klacksell@eskilstuna.se 
 
Klass A

Anneli Rinkvist anneli.ringkvist@eskilstuna.se
Leif Lindberg leif.lindberg@eskilstuna.se 
Maria Nilsson  maria.nilsson@eskilstuna.se 
Tanja Yli-Rajala tanja.rajala@eskilstuna.se

Klass C

Gun Pettersson gun.pettersson@eskilstuna.se
Madeleine Fältskog-Eriksson madeleine.eriksson@eskilstuna.se

Klass E
Inga-Lena Andergrim ingalena.nyholm@eskilstuna.se
Camilla Hindersson camilla.hindersson@eskilstuna.se
Terese Becker terese.becker@eskilstuna.se 
Roger Öhrbom roger.ohrbom@eskilstuna.se


Klass F
Eira Hoikkaniemi eira.hoikkaniemi@eskilstuna.se
Per-Arne Larsson per-arne.larsson@eskilstuna.se
Nina Swärd nina.svard@eskilstuna.se

Ewa Larsson (Hkk, resurs) ewa.larsson@eskilstuna.se


Hajen, fritidshem